Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podsumowali akcję "Serce - Sercu Gramy dla Hani"

Data publikacji 01.07.2015

Przykładowy obrazGnieźnieńscy policjanci brali udział w akcji „Serce – Sercu Gramy dla Hani”. Akcja podczas której prowadzona była zbiórka pieniędzy na leczenie małej Hani odbyła się 13 czerwca. Wczoraj natomiast odbyło się spotkanie, podczas którego organizatorzy podziękowali osobom i instytucjom, które uczestniczyły w tej szczytnej akcji podczas której zebrano 16 574 złote.

 

Festyn, który odbył się 13 czerwca br. organizowało Stowarzyszenie „ Żyrafa” działające przy Szkole Podstawowej nr 6 w Gnieźnie. Impreza odbyła się na obiektach GOSIR przy ul. Paczkowskiego. Celem festynu była zbiórka pieniędzy potrzebnych na leczenie rocznej Hani Pietraszewskiej, u której pod koniec grudnia 2014 roku zdiagnozowano nowotwór złośliwy prawego oka (siatkówczak). Hania przebyła już 5 serii chemioterapii i oczekuje na kolejną. Dziewczynka leczona jest w Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie, na oddziale Onkologii.

W akcję czynnie włączyli się również gnieźnieńscy policjanci, którzy oprócz stoiska policyjnego prezentowali radiowóz,  a każdy chętny mógł skorzystać z alkogogli. Są to specjalne okulary, które pozwalają spojrzeć na świat oczami osoby po spożyciu alkoholu. Alkogogle uświadamiają przyszłym i obecnym kierowcom, jak spożyty alkohol wpływa na naszą umiejętność postrzegania świata i jak wielkim zagrożeniem jest próba kierowania pojazdu pod wpływem alkoholu. Slalom w alkogoglach powodował dużo śmiechu, przede wszystkim jednak miał cel demonstracyjny i prewencyjny. Każdy uczestnik na własnej skórze mógł przekonać się, w jaki sposób jego zmysły zmieniają się po wypiciu alkoholu i jaki ma to wpływ na sprawność psychomotoryczną. Wszyscy chętni będą mogli spróbować swoich sił i zorientować się że na alkohol nie ma twardziela. Dla najmłodszych atrakcją był autochodzik i policyjny sierżant Pyrek.

Jedną z wielu atrakcji imprezy był mecz piłki nożnej pomiędzy reprezentacją Gniezna a Reprezentacją Artystów Polskich.

Wczoraj odbyło się podsumowanie akcji "Serce - Sercu", dzięki której organizatorzy zebrali 16 574 złote.

 

 

Przykładowy obraz
 
Przykładowy obraz
 
 Przykładowy obraz
 
Przykładowy obraz
 
Przykładowy obraz
 
 Przykładowy obraz
 
 

 

 

Powrót na górę strony