Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt za dwie kradzieże rozbójnicze i inne przestępstwa

Data publikacji 17.06.2015

Przykładowy obrazSprawca w odstępie dwóch dni skradł gry na PS 3, a następnie chcąc je utrzymać w swoim posiadaniu zaatakował interweniujących pracowników sklepu. Zatrzymany usłyszał już zarzuty. Decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy.

 

Do zdarzenia doszło w połowie maja br., na terenie jednego z gnieźnieńskich sklepów. Sprawca ukradł  dwie gry na PS 3, a następnie nie uiszczając zapłaty za towar próbował wyjść ze sklepu. Widząc tą sytuację zainterweniowała ekspedientka sklepu, która została zaatakowana przez złodzieja. Mężczyzna chcąc utrzymać się w posiadaniu kradzionego towaru popychał ją nie chcąc tym samym oddać towaru, za który nie zapłacił. Po tym zdarzeniu uciekł z salonu.

Sytuacja powtórzyła się dwa dni później. Sklep wycenił straty na prawie 200 złotych.

Kolejne przestępstwo z udziałem, jak się później okazało tego samego sprawcy, którym okazał się 22 letni gnieźnianin miało miejsce na początku czerwca br. Wówczas to mężczyzna znieważył interweniujących funkcjonariuszy i naruszył nietykalność cielesną jednego z nich. Został umieszczony w szpitalu na obserwacji.
Prokurator przedstawił  już zatrzymanemu zarzuty znieważenia funkcjonariuszy oraz stosowania przemocy w celu zaniechania czynności służbowej . Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Wobec zatrzymanego sąd podjął także decyzję o zastosowaniu środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztu na okres 3 miesięcy. 22 latek w przeszłości był już karany.

Powrót na górę strony