Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Sprawna akcja poszukiwawcza

Data publikacji 16.06.2015

Przykładowy obrazPolicjanci z Gniezna  uratowali życie 25 letniego desperata, który podciął sobie żyły na nadgarstku. Akcja miała dość dramatyczny przebieg, ponieważ mężczyzna wysłał bliskim wiadomość, że znajduje się na polu w  bliżej nieokreślonym miejscu.

 

Do zdarzenia doszło w poniedziałek, 12 czerwca br. około 22.00. Wówczas to do oficera dyżurnego gnieźnieńskiej policji zadzwoniła 41 letnia mieszkanka gminy Niechanowo prosząc o natychmiastową pomoc. Jak wyjaśniała, jej 25 letni syn targnął się na własne życie i zagraża mu niebezpieczeństwo. Dwóch policjantów natychmiast udało się pod wskazany adres do zgłaszającej.

W tym samym czasie zaczęto organizować akcję poszukiwawczą. Na wskazane miejsce zostały skierowane patrole referatu patrolowo – interwencyjnego, policjanci z Czerniejewa i OSP Czerniejewo.  Jednocześnie namierzono telefon poszukiwanego. Tam skierowano służby, które zaczęły przeczesywać pobliskie pola. Około godziny 23.00 na drodze między Żydowem, a Niechanowem w miejscowości Drachowo policjanci napotkali desperata. Mężczyzna posiadał ranę ciętą nadgarstka, był również pod wyraźnym wpływem alkoholu. Konieczne okazało się także udzielenie mu pierwszej pomocy medycznej. Policjanci sprawnie zatamowali krwotok, założyli opatrunki. Mężczyzna został także zabezpieczony tzw. folią życia.

Na miejsce wezwana została także karetka pogotowia, która odwiozła rannego mężczyznę do szpitala.

Powrót na górę strony