Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymane 2 osoby związane z dopalaczami

Data publikacji 15.07.2015
Przykładowy obrazFunkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie zatrzymali dwie osoby handlujące dopalaczem o nazwie Mocarz. Śledczy przedstawili im zarzuty dotyczące narażenia człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia. Przestępstwo to zagrożone jest karą do 3 lat pozbawienia wolności.

 

Podejrzani o handel dopalaczami to małżeństwo z Gniezna. 14 lipca zostali przesłuchani, a śledczy przedstawili im zarzuty narażenia na niebezpieczeństwo życia lub zdrowia.

Do zdarzenia doszło w 13 lipca. Wówczas to pogotowie zostało wezwane do nieprzytomnego mężczyzny. Okazał się nim 40-letni gnieźnianin, który został przewieziony na miejscowy SOR. Jak ustalono, pacjent najprawdopodobniej zażył środek o nazwie „Mocarz”. Z objawami zatrucia dopalaczami został przewieziony na oddział toksykologii do szpitala w Poznaniu.

Tego samego dnia do szpitala trafiły jeszcze dwie inne osoby: 18-letnia kobieta i 19-letni mężczyzna, mieszkańcy Gniezna, którzy również zażywali dopalacze. Ustalono, że mężczyzna zażywał środek o nazwie Mocarz, kobieta nie potrafiła powiedzieć z jakimi dopalaczami miała do czynienia.

Policjanci kryminalni od razu przystąpili do działania. Zebrane w tej sprawie informacje pozwoliły na zatrzymanie kobiety i mężczyzny handlującymi tymi substancjami. Łącznie stróże prawa znaleźli 41,5 grama substancji o nazwie Mocarz, oraz zabezpieczyli ponad 11 500 złotych pochodzących prawdopodobnie z handlu dopalaczami. Zabezpieczone specyfiki trafiły do badań laboratoryjnych.

Zatrzymanym śledczy przedstawili zarzuty narażenia człowieka na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia. Przestępstwo to zagrożone jest karą do 3 lat pozbawienia wolności.

 

 

Przykładowy obraz

 

 

Powrót na górę strony