Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Przyjechał ze Żnina, wpadł w Gnieźnie

Data publikacji 12.06.2015

Przykładowy obrazPolicjanci operacyjni gnieźnieńskiej komendy zatrzymali 35 letniego mieszkańca powiatu żnińskiego. Mężczyzna dwukrotnie wybrał się do Pierwszej Stolicy Polski i podczas pobytu okradł market budowlany. Towar sprzedał koledze, z którym się zabrał.

 

Do kradzieży w jednym z marketów budowlanych w Gnieźnie doszło w pierwszej połowie maja br. Wówczas to 34 letni mieszkaniec Żnina dwukrotnie wybrał się na zakupy do Gniezna. Za każdym razem zabierał ze sobą swojego 35 letniego znajomego. Podczas pobytu w sklepie samoobsługowym mężczyźni rozdzielali się. 34 latek zakupił potrzebny mu towar, natomiast jego kolega chodził po markecie osobno, wykorzystując nieuwagę personelu chował pod ubranie elektronarzędzia. Najpierw wiertarko – wkrętarkę, następnym razem 2 dalomierze laserowe. Sklep wycenił straty na 1 300 złotych.

Policjanci operacyjni, którzy zajęli się sprawą ustalili sprawcę. Okazał się nim 35 letni mieszkaniec powiatu żnińskiego. W środę, 10 czerwca br. 35 latek został zatrzymany. Podczas przeszukania stróże prawa znaleźli przy nim niewielką ilość marihuany.

Następnego dnia śledczy przedstawili zatrzymanemu zarzuty kradzieży i posiadania środków odurzających.

Funkcjonariusze ustalili także, że wiertarko – wkrętarkę i dalmierz sprawca sprzedał za 450 złotych koledze który zabierał go do Gniezna. Towar został odzyskany. 34-latek usłyszał zarzut paserstwa. Przestępstwo to zagrożone jest karą nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

 

 

 

 

Przykładowy obraz

 

Powrót na górę strony