Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowie za posiadanie znacznej ilości narkotyków

Data publikacji 11.06.2015

Przykładowy obrazZa posiadanie znacznej ilości narkotyków odpowie 29-letni mieszkaniec Gniezna. Policjanci drogówki wspólnie z policjantami kryminalnymi podczas kontroli drogowej znaleźli i zabezpieczyli w jego samochodzie ponad 300 porcji marihuany. Zgodnie z obowiązującymi przepisami posiadanie znacznych ilości narkotyków zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 10.

 

Na początku czerwca policjanci wydziału ruchu drogowego wspólnie z policjantami kryminalnymi zatrzymali w miejscowości Skiereszewo koło Gniezna do kontroli drogowej samochód marki Audi. Kierującym okazał się 29 letni mieszkaniec Gniezna. Podczas kontroli mężczyzna zachowywał się nerwowo, co zwróciło uwagę funkcjonariuszy.

Mundurowi przeszukali pojazd, którym poruszał się mężczyzna. Za fotelem pasażera znaleźli ponad 300 porcji marihuany.

Policjanci zatrzymali 29 latka, zabezpieczyli też narkotyki. Mężczyźnie pobrano również krew do badań w celu sprawdzenia czy nie kierował pojazdem pod działaniem środków odurzających. W przypadku stwierdzenia, że poruszał się po użyciu takich substancji grozi mu kara grzywny od 5 000 do 60 000 złotych.

Prokurator Rejonowy w Gnieźnie przedstawił zatrzymanemu zarzut posiadania znacznych ilości środków odurzających. Po przesłuchaniu mężczyzna został zwolniony.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami za powyższe przestępstwo grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

 

 

 

 

Przykładowy obraz

 

Powrót na górę strony