Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt za groźby karalne

Data publikacji 09.06.2015

Przykładowy obrazNa dwa miesiące do aresztu trafił 54 – letni mężczyzna, który w miniony weekend groził policjantce. Kobieta w swoim prywatnym czasie wybrała się z małoletnią córką do miasta. Sprawca zaatakował ją na ulicy. Dzięki pomocy przechodniów został obezwładniony. Za groźby grozi do 2 lat pozbawienia wolności.

 

Do zdarzenia doszło w sobotę 6 czerwca br. w godzinach południowych na jednej z głównych ulic w Gnieźnie. Policjantka z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu w swoim prywatnym czasie wybrała się wraz z nastoletnią córką na zakupy. Idąc ulicą Chrobrego została zaczepiona bez powodu przez nieznanego jej nietrzeźwego mężczyznę. Sprawca kopnął ją, a następnie próbował uderzać w głowę reklamówką w której znajdowały się bliżej  nieokreślone przedmioty. Pokrzywdzona wylegitymowała się, mówiąc jednocześnie, że jest funkcjonariuszką policji. W odpowiedzi na taką wiadomość, napastnik wyjął z kieszeni nóż z 10-centrymetrowym ostrzem i zaczął nim wymachiwać przed twarzą kobiety. W tym samym czasie ubliżał jej słowami wulgarnymi.

Widząc zdarzenie zareagowali przechodnie, którzy pomogli obezwładnić sprawcę. Mężczyzna, którym okazał się 54-letni gnieźnianin został  przekazany patrolowi policji. Po wytrzeźwieniu w policyjnym areszcie śledczy przedstawili mu zarzut gróźb karalnych. Zatrzymany notowany był w policyjnych kartotekach, w związku z powyższym prokurator zwrócił się o zastosowanie tymczasowego aresztu, do którego Sąd Rejonowy się przychylił. Najbliższe dwa miesiące 54 latek spędzi za kratami.

Za groźby karalne grozi do 2 lat pozbawienia wolności.

 

 

 

Przykładowy obraz

 

 

Powrót na górę strony