Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nietrzeźwy wiózł nietrzeźwego

Data publikacji 09.06.2015

Przykładowy obrazNietrzeźwy wiózł nietrzeźwego na motorowerze. Obaj jechali bez kasków. Pojazd nie miał włączonych świateł. Motorowerzysta zatrzymany na ulicy Poznańskiej miał prawie dwa promile alkoholu w organizmie. Przewoził też nietrzeźwego pasażera. W niedzielę zatrzymała ich gnieźnieńska drogówka.

 

Do zdarzenia doszło z soboty na niedzielę. Przed 1.00 w nocy na ulicy Poznańskiej w Gnieźnie policjanci wydziału ruchu drogowego zatrzymali do kontroli drogowej motorower yamaha bez włączonych świateł. Podczas kontroli okazało się również, że motorower nie posiada przedniego reflektora ani osłon kierownicy. Motorowerzysta jak i jego pasażer jechali bez hełmów ochronnych. Uwagę policjantów wzbudziła także dziwna jazda pojazdu. Stróże prawa sprawdzili stan trzeźwości 19 letniego kierowcy. Podejrzenia funkcjonariuszy potwierdziły się. Badanie alkomatem wykazało 1,9 promila alkoholu w organizmie. Jego pasażer, 20 letni gnieźnianin był jeszcze bardziej pijany. Pojazd, który dodatkowo posiadał tablicę od innego motoroweru został zabezpieczony na parkingu depozytowym. Mężczyźni po wykonaniu czynności zostali zwolnieni do domu.

19 latek odpowie teraz za jazdę w stanie nietrzeźwości, jazdę bez wymaganych przepisami świateł, jazdę bez wymaganych dokumentów, przewożenia motorowerem osoby nietrzeźwej. Wspólnie zostaną ukarani za jazdę bez kasków ochronnych.

 

 

Przykładowy obraz
 
 Przykładowy obraz
 
 Przykładowy obraz
 
 Przykładowy obraz

 

 

Powrót na górę strony