Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policyjne przestrogi dla osób wybierających się na Pola Lednickie

Data publikacji 05.06.2015
Przykładowy obrazW sobotę, 6 czerwca na Polach Lednickich zgromadzą się uczestnicy XIX Spotkania Młodych LEDNICA 2000, w tym roku uczynią to pod hasłem „W IMIÊ DUCHA ŚWIÊTEGO”. Po przyjeździe stosuj się do poleceń funkcjonariuszy oraz służb porządkowych znajdujących się na drogach dojazdowych oraz Polach Lednickich.

 

Pamiętaj!!! 

Jeżeli wybierasz się własnym samochodem sprawdź:

1.       stan techniczny swojego pojazdu:           

·         sprawność świateł           

·         sprawność hamulców           

·         ciśnienie powierza oraz stan bieżnika

2.       niezbędne wyposażenie           

·         koło zapasowe           

·         gaśnica           

·         trójkąt ostrzegawczy

3.       zalecane wyposażenie            

·         apteczka           

·         kamizelka odblaskowa 

 

Zaparkuj pojazd na parkingu strzeżonym, schowaj do bagażnika torby i bagaże. Rzeczy osobiste oraz dokumenty zabierz ze sobą. Zamknij samochód. Nie zostawiaj go w lesie, na poboczu drogi, nie wjeżdżaj na pole uprawne. 

Jeżeli wybierasz się publicznym środkiem transportu szczególną ostrożność zachowaj podczas wsiadania i wysiadania z pociągu lub autobusu, wtedy bowiem jesteś najbardziej narażony na kradzież portfela, telefonu komórkowego czy innych wartościowych przedmiotów.

Nie wkładaj telefonu do tylnej kieszeni spodni, torebki czy plecaka, to zachęca złodziei do jego kradzieży. Oczekując na przystanku bądź peronie sprawdź czy ktoś Cię nie obserwuje. Posiadany bagaż zawsze miej w zasięgu ręki, z możliwością jego stałej obserwacji. Dokumenty powinny być schowane w wewnętrznych kieszeniach ubrania. Unikaj przypadkowych znajomości, nie pozostawiaj bagażu pod opieką nieznanych osób.

Zapisz numer telefonu Twojego opiekuna. Zapamiętaj miejsce postoju autokaru, abyś mógł sprawnie i bezpiecznie powrócić do miejsca zamieszkania. Nie przyjmuj podejrzanych pakunków, nie spożywaj napojów oraz żywności niewiadomego pochodzenia. Jeżeli zauważysz podejrzanie zachowujące się osoby (np. oferujące do sprzedaży alkohol lub narkotyki) powiadom policjanta lub przedstawiciela służb porządkowych.

W nagłych przypadkach dzwoń na numery alarmowe służb ratowniczych:

·         Policja 997

·         Straż Pożarna 998

·         Pogotowie Ratunkowe 999.
Powrót na górę strony