Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podsumowanie działań "Trzeźwy poranek"

Data publikacji 01.06.2015

Przykładowy obrazDzisiaj rano na terenie powiatu gnieźnieńskiego, policjanci wydziału ruchu drogowego podczas działań pn. "Trzeźwy poranek" zatrzymali trzech nietrzeźwych kierujących. Akcja miała na celu ujawnianie i eliminowanie nietrzeźwych kierowców, a tym samym poprawę bezpieczeństwa na drogach powiatu.

 

Alkohol, to bardzo częsta przyczyna wielu tragicznych zdarzeń drogowych. Aby ograniczyć ich liczbę, gnieźnieńscy policjanci wydziału ruchu drogowego dążąc do poprawy bezpieczeństwa, prowadzą wzmożone działania kontrolne. Podczas dzisiejszej akcji „Trzeźwy Poranek” stróże prawa skontrolowali ponad 1041 kierujących, z czego trzy osoby kierowały w stanie nietrzeźwości.

Jak się okazało, na ulicy Wrzesińskiej w Gnieźnie 53-letni mieszkaniec naszego miasta kierował motorowerem mając w organizmie 0,79 promila alkoholu w organizmie. Z kolei na ul. Orcholskiej w Gnieźnie 58 letni mieszkaniec gminy Gniezno kierujący Volkswagenem Golf miał  w organizmie 1,06 promila, a 30 letni mieszkaniec gminy Kiszkowo kierujący Bus-em  zatrzymany do kontroli przy ulicy Kłeckoskiej 1,2 promila.

Niestety pomimo ciągłych apeli, w dalszym ciągu znaczna liczba kierowców decyduje się na jazdę z "promilami". Przestrzegamy zatem wszystkich użytkowników dróg przed takim zachowaniem. Pamiętajmy, że nie ma bezpiecznej dawki alkoholu, która byłaby akceptowana z punktu widzenia zasad bezpieczeństwa ruchu drogowego. Czasami wypicie lampki wina, jednego piwa lub kieliszka wódki, może przyczynić się do powstania tragicznego w skutkach wypadku komunikacyjnego.

Apelujemy o rozsądek za kierownicą i bezpieczne zachowanie na drodze.

Powrót na górę strony