Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podsumowanie działań "Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego"

Data publikacji 29.05.2015

Przykładowy obrazPolicjanci na terenie całego gnieźnieńskiego powiatu przeprowadzili w czwartek, 28 maja br.  działania pod kryptonimem "Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego". Funkcjonariusze reagowali na każde wykroczenie popełniane przez pieszych i rowerzystów oraz dyscyplinowali kierowców stwarzających zagrożenie dla tej grupy uczestników ruchu drogowego. Policjanci w ramach działań ujawnili ponad 20 wykroczeń popełnionych przez pieszych.

 

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego gnieźnieńskiej policji przeprowadzili akcję pod nazwą „Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego”.  Funkcjonariusze zwracali w trakcie działań szczególną uwagę na wykroczenia popełniane przez pieszych jak i rowerzystów. Niestosowanie się do znaków drogowych i sygnalizacji świetlnych to z reguły najczęstsze wykroczenia, jakie popełniają piesi.

Funkcjonariusze zwracali również uwagę na rowerzystów, którzy poruszali się rowerami po przejściach dla pieszych, a także na sprawność techniczną jednośladów i ich wymagane przepisami wyposażenie. Policjanci w ramach akcji interweniowali także wobec zmotoryzowanych użytkowników naszych dróg, którzy łamią przepisy kodeksu drogowego wyprzedzając inne pojazdy na przejściach dla pieszych, bądź omijają tych, którzy zatrzymali się ustępując drogi pieszemu na pasach.

Bilans działań to 23 ujawnione wykroczenia, w tym 22 popełnione przez pieszych i 1 przez kierującego rowerem. Za wszystkie wykroczenia zostały nałożone mandaty karne.

W wypadkach drogowych to, piesi giną najczęściej lub zostają ciężko ranni. Zdarza się, że piesi wymuszają pierwszeństwo na przejeżdżających samochodach zapominając, że nie da się ich zatrzymać w miejscu. Pamiętajmy także, że o zmroku piesi są słabiej widoczni na drodze.

Powrót na górę strony