Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dozór dla sprawcy kradzieży rozbójniczych

Data publikacji 25.05.2015

Przykładowy obrazGnieźnieńscy policjanci zatrzymali 22-letniego sprawcę kradzieży rozbójniczych dokonanych na pracownikach w dwóch sklepach na terenie miasta. Sprawca najpierw ukradł alkohol, a następnie zachowywał się agresywnie w celu utrzymania się w posiadaniu skradzionego towaru. Za popełniony czyn usłyszał od prokuratora zarzuty dokonania dwóch kradzieży rozbójniczych i został objęty dozorem policji. Za popełnione przestępstwa odpowie teraz przed gnieźnieńskim Sądem.

 

W dniu 19 maja br. w godzinach popołudniowych do jednego ze sklepów na terenie Gniezna wszedł mężczyzna, który udał się na stoisko z alkoholami i zabrał z półki sklepowej dwie butelki alkoholu o wartości 150 złotych i schował pod kurtkę. Po kradzieży sprawca udał się w kierunku wyjścia, po drodze ominął sklepową linię kas, gdzie został ujęty przez pracowników sklepu i ochronę.  W celu utrzymania skradzionego towaru  mężczyzna zareagował przemocą. Agresywny klient został jednak zatrzymany i przekazany patrolowi policji. Okazał się nim 22-letni gnieźnianin, który trafił do policyjnego aresztu. Skradziona whisky pozostała w sklepie.

Następnego dnia funkcjonariusze wydziału kryminalnego ustalili, że zdarzenie o podobnym charakterze miało miejsce 11 maja br. w innym gnieźnieńskim markecie. Wówczas, jak się okazało ten sam sprawa ukradł 3 butelki whisky. Pracownik ochrony zauważył kradzież i próbował go zatrzymać, sprawcy jednak udało się uciec. Jedna butelka została stłuczona, dwie trafiły z powrotem na sklepową półkę.

22 latek usłyszał od prokuratora zarzuty dwóch kradzieży rozbójniczych, a Sąd Rejonowy w Gnieźnie zastosował wobec 22-latka dozór policji.

Za kradzież rozbójniczą grozi kara pozbawienia wolności do lat 10.

 

 

Przykładowy obraz

 

 

Powrót na górę strony