Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pierwsze zatrzymane prawa jazdy

Data publikacji 22.05.2015

Przykładowy obraz

W czwartek, 21 maja gnieźnieńscy policjanci wydziału ruchu drogowego zatrzymali na terenie naszego powiatu uprawnienia pierwszym dwóm kierowcom po wprowadzeniu zmian w przepisach. Kierowcy Ci przekroczyli obowiązującą na terenie drogi prędkość o przeszło 50 km/h. Nowe przepisy w ruchu drogowym zaczęły obowiązywać od północy 18 maja br. Zaostrzają one sankcje wobec kierujących pojazdami, by w ten sposób zdopingować ich do bezpieczniejszej jazdy.

 

Od północy 18 maja br. weszły w życie zmiany w obowiązujących przepisach drogowych. Polegają one między innymi na dodaniu nowych przesłanek administracyjnego zatrzymania prawa jazdy. Rażące przekroczenie prędkości o minimum 50 km/h w terenie zabudowanym będzie skutkowało pozbawieniem uprawnień do kierowania. Kierowca pierwszy raz przyłapany na takim wykroczeniu straci prawo jazdy na 3 miesiące.

W czwartek 21 maja br. o godzinie 11.50 w miejscowości Wydartowo funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie zatrzymali do kontroli 34-letnią mieszkankę powiatu mogileńskiego kierującą Mercedesem. Kierująca w terenie zabudowanym jechała zbyt szybko. Laserowy miernik prędkości wskazał 101 km/h, czyli auto przekroczyło dopuszczalną prędkość o 51 km/h. Oprócz zatrzymania blankietu prawa jazdy mundurowi ukarali kierującą mandatem w wysokości 400 złotych i nałożyli 10 punktów karnych.

Tego samego dnia o godzinie 21.40 na ul. Wrzesińskiej w Gnieźnie kolejny kierowca złamał przepisy. Był to 26-letni kierowca volkswagena polo. Miernik prędkości wskazał 104 km/h. Dodatkowo funkcjonariusz ukarał mężczyznę mandatem karnym w wysokości 400 złotych i nałożył 10 punktów karnych.


Powrót na górę strony