Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejne zabezpieczone nielegalne automaty

Data publikacji 21.05.2015

Przykładowy obrazSzacuje się, że nawet 50 tys. osób w Polsce może być uzależnionych od różnego rodzaju gier hazardowych. Jednym z zadań służby celnej i policji jest likwidacja miejsc, w których są urządzane nielegalne gry na automatach. Wczoraj na terenie Gniezna ponownie zabezpieczono 3 takie urządzenia.

 

Policjanci z wydziału prewencji specjalizujący się w zwalczaniu nielegalnego hazardu wraz z funkcjonariuszami z Urzędu Celnego w Poznaniu skupiają się na miejscach, w których młodzi ludzie mogą popaść w uzależnienie. Korzystając ze swojego doświadczenia, a także dzięki sygnałom od społeczeństwa, skutecznie likwidują kolejne punkty, których właściciele zezwolili na wstawienie automatów działających niezgodnie z ustawą o grach hazardowych.

Celnicy wraz z policjantami prowadzą na terenie Gniezna i powiatu kontrole w lokalach i w otwieranych punktach, po których widać, że oferują możliwość gier automatowych. W minioną środę (20 maja br.) funkcjonariusze zabezpieczyli trzy takie automaty w dwóch lokalach na terenie miasta.

Za prowadzenie gier na automatach bez koncesji lub zezwolenia grozi kara grzywny do 720 stawek dziennych albo kara pozbawienia wolności do 3 lat.

 

 

Przykładowy obraz

 

 

Powrót na górę strony