Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Czwarte miejsce policjanta gnieźnieńskiej drogówki

Data publikacji 22.05.2015
Przykładowy obrazGnieźnieński policjant st. sierż. Marek Giszczyński zajął czwarte miejsce podczas  rywalizacji  w Wolsztynie o tytuł „Policjanta Ruchu Drogowego Roku 2015”. Zwycięzcy wielkopolskich eliminacji - najlepsi w testach, strzelaniu, kierowaniu ruchem, jeździe na motocyklu i samochodem funkcjonariusze reprezentować będą województwo podczas krajowego finału w Krakowie. 

W sprawdzianie uczestniczyli policjanci ze wszystkich wielkopolskich jednostek policji oraz żołnierze z Żandarmerii Wojskowej. W tym roku na podium stanął żołnierz Żandarmerii Wojskowej, policjanci z Kościana i Poznania. Celem konkursu jest doskonalenie oraz sprawdzenie wiedzy, umiejętności i sprawności policjantów ruchu drogowego.

Zwycięzcami zostali:
1. mł. chor. sztab. Marek Urban Wydz. ŻW Poznań
2. sierż. sztab. Hubert Stelmaszyk KPP Kościan
3. sierż. Marcin Sawicki KWP Poznań                                                                                                                                              4. st. sierż. Marek Giszczyński KPP Gniezno

Nagrody, wyróżnienia i upominki dla wszystkich uczestników wręczali Wicewojewoda Wielkopolski Dorota Kinal, zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu insp. Michał Domagalski, wicestarosta Wolsztyński Piotr Krajweski. Burmistrz Wolsztyna Wojciech Lis, Przewodniczący WZ NSZZ Policjantów podinsp. Andrzej Szary, KPP w Wolsztynie insp. Zbigniew Drzymała, naczelnik WRD KWP w Poznaniu mł. insp. Stanisław Małecki, dyrektorzy WORD w Poznaniu, Lesznie, Kaliszu, Pile i Koninie, Prezes Automobilklubu Wielkopolski Robert Werle , Prezes ZO PZM Maciej Jankowski, ppłk Hubert Iwoła Komendant Wydziału ŻW w Poznaniu, emerytowani policjanci RD z Bronisławem Rakowskim na czele, Przewodniczący IPA region Poznań E insp. w st. spocz. Marek Bronicki.

Tegoroczny konkurs odbył się w Wolsztynie w dniach 19-20 maja br. Wszystko dzięki wspólnej organizacji turnieju przez Komendę Wojewódzką Policji w Poznaniu, Komendę Powiatową Policji w Wolsztynie i Starostwo Powiatowe w Wolsztynie oraz przy wsparciu władz samorządowych z Wolsztyna, Siedlec i Przemętu.

W konkursie uczestniczyli najlepsi policjanci ruchu drogowego wyłonieni w eliminacjach powiatowych. Po jednym ze wszystkich komend miejskich i powiatowych Policji woj. wielkopolskiego oraz z WRD KWP Poznaniu, dwóch z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu oraz dwóch żołnierzy Wydziału Żandarmerii Wojskowej w Poznaniu – łącznie 35 zawodników.

Dwudniowe zmagania odbyły się na strzelnicy myśliwskiej w miejscowości Krutla. Następnie policjanci sprawdzali swoją wiedzę na testach z przepisów ruchu drogowego, prawa karnego i kodeksu wykroczeń. Kolejnymi etapami rywalizacji były zadania praktyczne, czyli kierowanie ruchem na skrzyżowaniu ulic Żeromskiego z Lipową w Wolsztynie oraz jazdy sprawnościowe motocyklem i samochodem na parkingu w pobliżu Parku Miejskiego w Wolsztynie.

Policjanci reprezentujący Wielkopolskę wystartują w Finale Krajowym XXVIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Policjant Ruchu Drogowego Roku”, który odbędzie się w dniach 8-11 czerwca br. w Krakowie.

 

źródło - KWP w Poznaniu

 

 

 

Przykładowy obraz
 
Przykładowy obraz
 
Przykładowy obraz
 
Przykładowy obraz
 
Przykładowy obraz
 
Przykładowy obraz
 
 
 
 

 

 

Powrót na górę strony