Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

W busie zarejestrowanym na 9 osób przewoził 13 pasażerów

Data publikacji 20.05.2015

Przykładowy obrazGnieźnieńscy policjanci z wydziału ruchu drogowego sporządzili do sądu wniosek o ukaranie kierowcy busa, który naruszył przepisy prawa ruchu drogowego. W volkswagenie typu bus zarejestrowanym na 9 osób, przewoził 13 pasażerów – pracowników jednej z firm koło Poznania. Kierowca zgodnie z nowymi przepisami obowiązującymi od 18 maja stracił również na 3 miesiące prawo jazdy.

 

Wczoraj ( 19 maja) po południu na ulicy Poznańskiej w Gnieźnie, policjanci z wydziału ruchu drogowego zatrzymali do kontroli osobowego busa marki volkswagen. Po otworzeniu drzwi pojazdu, policjanci naliczyli 13 pasażerów. Jak się okazało, pojazd zarejestrowany był na 9 osób łącznie z kierowcą, czyli przewoził o 5 osób za dużo. Byli to pracownicy jednej z podpoznańskich firm, którzy codziennie dojeżdżają i wracają busem do miejsca pracy z Trzemeszna. Mieli oni wykupione bilety miesięczne, nie wiedzieli, że samochód nie jest przystosowany do przewozu tak dużej ilości osób.

Policjanci uniemożliwili im dalszą jazdę. Zgodnie z nowymi przepisami obowiązującymi od 18 maja br. zatrzymali kierowcy prawo jazdy na okres trzech miesięcy. Funkcjonariusze skierowali również wniosek do sądu o ukaranie kierowcy za przewożenie większej ilości osób niż zezwalają na to przepisy.

 

 

 

Przykładowy obraz

 

Przykładowy obraz

 

Przykładowy obraz
 
 

 

 


 

Powrót na górę strony