Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci i celnicy zabezpieczyli nielegalne automaty

Data publikacji 19.05.2015

Przykładowy obrazWspólne działania gnieźnieńskich policjantów oraz funkcjonariuszy Urzędu Celnego doprowadziły do zabezpieczenia na terenie miasta 3 nielegalnych automatów do gier hazardowych. Ich właścicielom może grozić wysoka kara grzywny lub kara pozbawienia wolności do 3 lat.

 

Wspólne działania policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie oraz funkcjonariuszy Urzędu Celnego w Poznaniu skierowane były przeciwko osobom zajmującym się organizowaniem gier, niezgodnie z obowiązującą ustawą o grach hazardowych.

Funkcjonariusze podczas kontroli przeprowadzonej w Gnieźnie w dwóch punktach zabezpieczyli 3 automaty do gier hazardowych. Na zabezpieczonych maszynach zainstalowane były gry o charakterze losowym, prowadzone w celach komercyjnych, na urządzanie których wymagana jest koncesja na prowadzenie kasyna.

Policjanci zabezpieczyli automaty wspólnie z funkcjonariuszom Urzędu Celnego w Poznaniu, którzy prowadzić będą dalsze postępowanie w tej sprawie.

Zgodnie z kodeksem karnym skarbowym za prowadzenie gier hazardowych wbrew przepisom grozi grzywna, kara pozbawienia wolności do lat 3 albo obie te kary łącznie.

 

 

 

Przykładowy obraz
 
 Przykładowy obraz
 

 

Powrót na górę strony