Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Działania "Prędkość" gnieźnieńskiej policji. Podsumowanie

Data publikacji 19.05.2015

Przykładowy obraz

W poniedziałek późnym wieczorem na drogach powiatu gnieźnieńskiego zakończyły się policyjne działania "Prędkość". Akcja prowadzona była przez dwa dni. Za przekroczenia prędkości ukarano ponad 100 kierowców.

 

Działania "Prędkość" prowadzone przez  gnieźnieńskich policjantów zostały już zakończone.

W czasie kontroli trwających w niedzielę, 17 maja br. od wczesnych godzin rannych do późnych wieczornych, mundurowi z Gniezna ujawnili 69 kierowców, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość, na 64 kierowców zostały nałożone mandaty karne.

W związku z wprowadzeniem nowych przepisów w dniu 18 maja br. funkcjonariusze drogówki w poniedziałek ponownie przeprowadzili działania „Prędkość”, tym razem były one prowadzone tylko w terenie zabudowanym na terenie powiatu. Stróże prawa ujawnili 37 przypadków przekroczenia dozwolonej prędkości, za które nałożono mandaty karne. Ujawniono również kierowcę, którego auto usunięto z drogi na jego koszt – informacja na temat w artykulePierwszy niesforny kierowca

Do walki z piratami drogowymi drogówka wykorzystała m.in. nowoczesny  laserowe mierniki prędkości, nowoczesne radary ręczne oraz nieoznakowany radiowóz z wideorejestratorem.

Policjanci tego typu działaniami, chcą w sposób prewencyjny oddziaływać na zachowania kierowców i zmuszać ich do przestrzegania przepisów ruchu drogowego, co z pewnością przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa na drodze.

 

Powrót na górę strony