Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

KWP - Kto jest najlepszym w Wielkopolsce policjantem ruchu drogowego?

Data publikacji 18.05.2015
Przykładowy obrazNa to pytanie poznamy odpowiedź już 20 maja br., gdy po dwudniowej rywalizacji, zostaną wyłonieni najlepsi z najlepszych. Podczas finału wojewódzkiego XXVIII konkursu „POLICJANT RUCHU DROGOWEGO ROKU 2015” 35 zawodników będzie sprawdzać się na strzelnicy, w testach wiedzy i w trakcie zadań praktycznych z kierowania ruchem i jazd sprawnościowych. W czerwcu dwuosobowa drużyna będzie reprezentować województwo wielkopolskie w finale krajowym. Gnieźnieńską komendę reprezentuje st. sierż. Marek Giszczyński.

 

Już jutro rozpoczyna się finał wojewódzki XXVIII konkursu „POLICJANT RUCHU DROGOWEGO ROKU 2015”. Tegoroczny konkurs po raz pierwszy odbędzie się w Wolsztynie w dniach 19-20 maja br. A wszystko to dzięki wspólnej organizacji przedsięwzięcia przez Komendę Wojewódzką Policji w Poznaniu, Komendę Powiatową Policji w Wolsztynie i Starostwo Powiatowe w Wolsztynie oraz przy wsparciu władz samorządowych z Wolsztyna, Siedlec i Przemętu. Wcześniej, bo blisko przez 9 ostatnich lat, zawody te odbywały się w Swarzędzu.

W konkursie będą uczestniczyć najlepsi policjanci ruchu drogowego wyłonieni w eliminacjach powiatowych. Po jednym ze wszystkich komend miejskich i powiatowych Policji woj. wielkopolskiego oraz z WRD KWP Poznaniu, dwóch z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu oraz 2-ch żołnierzy Wydziału Żandarmerii Wojskowej w Poznaniu – łącznie 35 zawodników. Komendę Powiatową Policji w Gnieźnie reprezentował będzie st. sierż. Marek Giszczyński.

Dwudniowe zmagania rozpoczną się na strzelnicy myśliwskiej w miejscowości Krutla. Następnie policjanci sprawdzą swoją wiedzę na testach z przepisów ruchu drogowego, prawa karnego i kodeksu wykroczeń. Kolejnymi etapami rywalizacji będą zadania praktyczne, czyli kierowanie ruchem na skrzyżowaniu ulic Żeromskiego z Lipową w Wolsztynie oraz jazdy sprawnościowe motocyklem i samochodem na parkingu w pobliżu Parku Miejskiego w Wolsztynie.

Spośród laureatów Finału Wojewódzkiego, Wielkopolski Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu wyznaczy dwuosobową reprezentację województwa. Wystartuje ona w Finale Krajowym XXVIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Policjant Ruchu Drogowego Roku”, który odbędzie się w dniach 8-11 czerwca br. w Krakowie.

Za wszystkich uczestników konkursu trzymamy kciuki!

 

źródło - KWP Poznań

 

Powrót na górę strony