Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Usiłowali wyłudzić 50 tysięcy kredytu

Data publikacji 14.05.2015

Przykładowy obrazPolicjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy w jednym z miejscowych banków próbowali wyłudzić kredyt w wysokości 50 tysięcy złotych. Za to przestępstwo może im grozić kara do 8 lat pozbawienia wolności.

 

Do zatrzymania 29-letniego mieszkańca Gniezna doszło wczoraj w jednej z miejscowych placówek bankowych, 33-letni mieszkaniec Trzemeszna widząc, że jego kolega został zatrzymany przez funkcjonariuszy sam zgłosił się na policję.

Funkcjonariusze z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą ustalili, że dwóch mieszkańców powiatu może próbować wyłudzić kredyt gotówkowy. Te przypuszczenia potwierdziły się. Jak się okazało, wspólnie zaplanowali, iż na podstawie fałszywego oświadczenia o miejscu zatrudnienia i zarobkach jednego z nich, podejmą z banku 50 tysięcy złotych, rzekomo na remont mieszkania.

Po zatrzymaniu 29 i 33 latek usłyszeli zarzut usiłowania doprowadzenia do niekorzystnego rozporządzenia mieniem jednego z banków. Sprawcy złożyli obszerne wyjaśnienia.

Konsekwencją tego czynu może być kara nawet 8 lat więzienia.

Powrót na górę strony