Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Bomba w Zakładzie Karnym, czyli wspólne ćwiczenia służb

Data publikacji 12.05.2015
Przykładowy obrazPodłożony ładunek wybuchowy w więzieniu – to jedno z zadań z którymi musiały sobie poradzić służby ratunkowe w ramach ćwiczeń, które odbyły się dzisiaj w Gębarzewie.

 

Celem ćwiczenia przeprowadzonego w warunkach możliwie jak najbardziej zbliżonych do rzeczywistych, było doskonalenie sprawności i szybkości reagowania w sytuacjach kryzysowych oraz wypracowanie optymalnych zasad współdziałania formacji, na wypadek pozostawienia ładunku wybuchowego na terenie Zakładu Karnego.

Wedle scenariusza ćwiczeń, dyżurny Komedy Powiatowej Policji w Gnieźnie dzisiaj o godzinie 11.00 został poinformowany telefonicznie przez funkcjonariusza straży więziennej miejscowego zakładu karnego, że w poczekalni więzienia ujawniono paczkę, w której może znajdować się ładunek wybuchowy. Teren przed bramą jednostki, jak i wewnątrz zakładu został zabezpieczony przez funkcjonariuszy służby więziennej.  Na miejsce przybyła policyjna grupa rozpoznania minersko - pirotechnicznego, której policjanci po rozpoznaniu stwierdzili, że zabezpieczą podrzuconą paczkę, a następnie ją zneutralizują.

W dzisiejszych ćwiczeniach uczestniczyły służba więzienna, policja, straż pożarna oraz pogotowie ratunkowe.

 

 

Przykładowy obraz
 
 Przykładowy obraz
 
 Przykładowy obraz
 
Przykładowy obraz
 
 Przykładowy obraz
 

 

 

Powrót na górę strony