Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt za nękanie byłej partnerki

Data publikacji 08.05.2015
Przykładowy obrazTrzymiesięczny tymczasowy areszt zastosował Sąd Rejonowy w Gnieźnie wobec 26 letniego mieszkańca gminy Gniezno, za wielokrotne uporczywe nękanie byłej partnerki. Pomimo zastosowania dozoru policji i zakazu zbliżania nadal groził kobiecie pozbawieniem życia, a nawet zranił ją uderzając z pięści twarz. Teraz grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

 

O całej sprawie pisaliśmy na początku lutego bieżącego roku. Przypomnijmy:

 „26-letni mieszkaniec gminy Gniezno kilka razy dziennie wysyłał na telefon komórkowy byłej partnerki obraźliwe sms-y, dzwonił do niej o różnych porach dnia i nocy. Nachodził ją w miejscu zamieszkania, podjeżdżał tam samochodem, zaczepiał, obserwował. Te sytuacje wzbudziły u kobiety uzasadnione okolicznościami poczucie zagrożenia oraz naruszenie jej prywatności. Zawiadomienie w tej sprawie pokrzywdzona złożyła pod koniec listopada 2014 roku. Do przestępstwa zaczęło dochodzić w maju ubiegłego roku.  W trakcie trwania postępowania przygotowawczego sprawca zaczął byłej partnerce grozić śmiercią. Dwukrotnie najbliższym członkom rodziny kobiety uszkodził samochód rzucając w niego kamieniami i uderzając pięściami. To nie koniec jego pomysłowości. Doszło do tego, że na terenie jednej ze szkół na terenie gminy Gniezno na oczach dzieci uderzał i kopał pokrzywdzoną powodując u niej obrażenia ciała. W związku z powyższym, by przerwać dramat kobiety na wniosek policji Prokuratura Rejonowa zastosowała wobec 26-latka dozór policji, zakaz kontaktowania się i zbliżania do byłej konkubiny na czas trwania postępowania.”

Sprawa ta jeszcze w lutym  zakończyła się skierowaniem do Sądu Rejonowego w Gnieźnie aktu oskarżenia. Pomimo tego 26 latek nie stosował się do nałożonych na niego środków zapobiegawczych. W marcu br. ponownie słownie i za pomocą sms-ów groził byłej partnerce pozbawieniem życia. Nadal podjeżdżał autem pod jej posesję. We wtorek, 5 maja wdarł się do domu, w którym przebywała pokrzywdzona i nie chciał go opuścić. W tym czasie z pięści uderzył ją w twarz powodując uszkodzenie ciała.

Gnieźnieńscy śledczy w obawie o życie i zdrowie kobiety wystąpili o zastosowanie tymczasowego aresztu wobec mężczyzny do prokuratury z wnioskiem, która go poparła. Wczoraj Sąd Rejonowy w Gnieźnie zastosował wobec 26 latka tymczasowy trzymiesięczny areszt.

Powrót na górę strony