Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

AKCJA TRZEŹWOŚĆ aż 7 osób zatrzymanych za jazdę na podwójnym gazie

Data publikacji 08.05.2015
Przykładowy obrazWczoraj po raz kolejny gnieźnieńscy policjanci przeprowadzili akcję "trzeźwość" w całym powiecie. I słusznie. Skontrolowano prawie 800, z czego zatrzymano w sumie 7 kierowców. Niebawem nieodpowiedzialni kierowcy zostaną przesłuchani i usłyszą zarzuty. Za popełnione przestępstwo kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności nawet do lat 2. Za kierowanie pojazdem po spożyciu alkoholu grozi kara aresztu, grzywny oraz 10 punktów karnych.

 

Celem działań była poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym, między innymi poprzez prowadzenie kontroli stanu trzeźwości kierowców, a także zmniejszenie ilości zdarzeń drogowych powodowanych przez nietrzeźwych uczestników naszych dróg. Działania skierowane były przeciwko pijanym użytkownikom dróg.

Policjanci kontrolowali stan trzeźwości jednocześnie w kilku miejscach powiatu gnieźnieńskiego. Już w pierwszych godzinach policjanci zatrzymali kilku nieodpowiedzialnych kierowców, w sumie w ciągu całego dnia aż siedmiu.

Rekordzistą okazał się 59-letni mieszkaniec gminy Czerniejewo kierujący motorowerem na ul. Armii Poznań w Czerniejewie, u którego przeprowadzone badanie wykazało 2 promile alkoholu.

Akcja „trzeźwość” jest prowadzona na terenie powiatu gnieźnieńskiego przez policjantów cyklicznie. Podczas tych działań mundurowi przeprowadzili 797 badań trzeźwości oraz zatrzymali 17 dowodów rejestracyjnych. Kierowcom, którzy znajdowali się „po głębszym” stróże prawa zatrzymali prawo jazdy.

Kierowco! pamiętaj, jeśli wieczorem spożyłeś alkohol to rano jest on nadal w twoim organizmie.

Powrót na górę strony