Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Uwaga na oszusta! Cwany "wnuczek" znów atakuje

Data publikacji 06.05.2015

Przykładowy obrazApelujemy o ostrożność. Gnieźnieńscy policjanci odnotowali dzisiaj sześć prób oszustwa metodą na tzw. wnuczka. Nie dajmy się oszukać!

 

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie poinformowani zostali dzisiaj przez sześciu mieszkańców Gniezna o próbie oszustwa metodą na tzw. „wnuczka”.

Apelujemy po raz kolejny o ostrożność. Sposób działania sprawcy z reguły jest taki sam. Osoba telefonująca do swojej ofiary, często osoby starszej, zamieszkującej samotnie i mogącej posiadać jakieś oszczędności przedstawia się jako członek rodziny. Twierdzi, że potrzebuje pożyczyć pieniądze, bo miał wypadek i znalazł się w trudnej sytuacji.

Dlatego też zwracamy się do osób, miały kontakt z oszustem o informowanie Policji o każdym takim przypadku pod alarmowym numerem telefonu 997 lub telefonem stacjonarnym gnieźnieńskiej Policji 61 426-02-16.

Zapamiętajmy. Jeśli osoba w rozmowie telefonicznej podaje się za członka naszej rodziny i prosi o pożyczenie pieniędzy, sprawdźmy, czy jest to prawdziwy krewny.
Powrót na górę strony