Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Noc Muzeów w KGP

Data publikacji 06.05.2015

Przykładowy obrazPonad 200 placówek weźmie udział w tegorocznej Nocy Muzeów w Warszawie, która odbędzie się 16 maja. Wśród instytucji, które uczestniczą w tym przedsięwzięciu, jest Komenda Główna Policji. Podczas Nocy Muzeów w KGP będzie można m.in. zobaczyć gabinet Komendanta Głównego Policji, zapoznać się z umundurowaniem i wyposażeniem polskiej Policji, odbędzie się też pokaz musztry i koncert Orkiestry Reprezentacyjnej Policji. Zaczynamy o 18.00!

 

Komenda Główna Policji bierze udział w "Nocy Muzeów" po raz drugi. W ramach Nocy Muzeów możliwe będzie zwiedzanie obiektu, który na co dzień jest niedostępny dla ogółu społeczeństwa. Będzie można zobaczyć m.in. gabinet Komendanta Głównego Policji oraz miejsca narad kierownictwa polskiej Policji – Salę Generalską.

Uzupełnieniem będą ekspozycje związane z historią formacji, jak i z codzienną służbą pełnioną współcześnie przez policjantów. W miniony wiek przeniosą zwiedzających funkcjonariusze w umundurowaniu Policji Państwowej II RP.

Na zwiedzających, którzy wybiorą się do Komendy Głównej Policji, będą czekać projekcje filmowe, zaś dla sympatyków muzyki zagra specjalnie Orkiestra Reprezentacyjna Policji. Ponadto, na parkingu przed gmachem Komendy Głównej Policji, zaprezentowany zostanie historyczny i współczesny policyjny sprzęt transportowy.

Planowany jest pokaz wybranego wyposażenia Biura Operacji Antyterrorystycznych. Ponadto pod okiem funkcjonariuszy z laboratorium kryminalistycznego będzie można zrobić własne odbitki linii papilarnych, tzw. odciski palców.

Organizatorzy nie zapominają o najmłodszych. Podczas nocnej wizyty w Komendzie Głównej Policji każde dziecko otrzyma certyfikat potwierdzający uczestnictwo w Nocy Muzeów 2015. Dzieci będą też mogły uczestniczyć z zabawach w miasteczku ruchu drogowego. Przygotowano również szereg upominków z logo Policji. Organizatorzy zapewniają niespodzianki, konkursy i możliwość wykonania własnym aparatem prawdziwego zdjęcia sygnalitycznego na zabytkowym krześle wykorzystywanym do tego celu w ubiegłym stuleciu.

Noc Muzeów w KGP uświetnią ponadto występy artystyczne społeczności programu „Profilaktyka a Ty”

Serdecznie zapraszamy!

 

Noc Muzeów 2015 w Warszawie pod niżej zamieszczonym adresem

 

http://www.kulturalna.warszawa.pl/noc_muzeow_2015.html

 

źródło - KGP

Powrót na górę strony