Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pijana matka

Data publikacji 05.05.2015
Przykładowy obrazTrzy i pół promila alkoholu miała kobieta, która przebywała w mieszkaniu z dwójką dzieci w wieku 5 i 11 lat. Trzecie dziecko w tym czasie szukało schronienia u dorosłego rodzeństwa. Sprawą obecnie zajmuje się Sąd Rodzinny W Gnieźnie.

 

Pod numerem alarmowy gnieźnieńskiej policji zadzwonił mężczyzna informując, że w jednym z mieszkań w mieście pijana kobieta opiekuje się swoimi dziećmi. Dyżurny natychmiast skierował tam patrol. Funkcjonariusze potwierdzili zgłoszenie. W mieszkaniu panował nieporządek, dzieci były brudne. Powiedziały, że ich mama pije alkohol od kilku dni i nie przygotowuje im posiłków. Jedzą tylko to co same sobie uszykują. Na miejsce udali się funkcjonariusze z Zespołu Prewencji Kryminalnej, Nieletnich i Patologii.
Przeprowadzone badanie wykazało, że kobieta w organizmie miała 3,5 promila alkoholu.

O całej sytuacji powiadomiono sędziego rodzinnego. Jego decyzją, dwoje dzieci w wieku 5 i 11 lat policjanci zawieźli do placówki opiekuńczej. Kolejne dziecko, którego w momencie interwencji nie było w domu szukało w tym czasie schronienia u dorosłego rodzeństwa poza Gnieznem. Tego samego dnia wieczorem zostało również dowiezione do tej samej placówki.

Obecnie sprawą zajmuje się Sąd Rodzinny w Gnieźnie.

Powrót na górę strony