Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podsumowanie majowego weekendu.

Data publikacji 04.05.2015

Przykładowy obrazDługi weekend majowy był na drogach Gniezna i powiatu był stosunkowo bezpieczny.

 

Podczas długiego majowego weekendu, tak jak i w latach poprzednich, nad bezpieczeństwem osób wybierających się na wypoczynek czuwali policjanci z drogówki. Na trasach wylotowych z miast można było spotkać więcej patroli. Funkcjonariusze sprawdzali, czy kierujący poruszają się zgodnie z przepisami i dozwoloną prędkością.

Co najważniejsze, podczas działań od 30 kwietnia 2015 roku do 3 maja br. nie odnotowano żadnego wypadku. Doszło tylko do pięciu kolizji drogowych.

Stróże prawa zatrzymali trzech nietrzeźwych kierujących samochodami i jednego nietrzeźwego rowerzystę.

Można więc zaryzykować twierdzenie, że kierowcy na terenie naszego powiatu jeździli ostrożnie, choć niewątpliwie siadanie za kierownicą po alkoholu zasługuje na słowa potępienia.

Policjanci patrolując drogi powiatu stwierdzili, że natężenie ruchu w minionych dniach nie było zbyt intensywne. Nie odnotowano szczególnych utrudnień na głównych ciągach komunikacyjnych naszego powiatu z wyjątkiem zabezpieczenia w niedzielę, 3 maja br. biegu Wings for Life. Jego uczestnicy wystartowali z Poznania, a następnie biegli starą drogą krajową nr 5 do Dziekanowic, przez Komorowo, Kiszkowo, Sroczyn do Krześlic.

Powrót na górę strony