Z pomocą humanitarną dla milicjantów ukraińskich
W dniu 21 marca bieżącego roku z Gniezna wyruszył konwój z pomocą humaniatrną przeznaczoną dla rodzin milicjantów ukraińskich, którzy polegli w konflikcie na wschodzie swojego kraju.
Wyjazd został zorganizowany przez IPA Region Gniezno. IPA to skrót od International Police Association czyli Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji - organizacji o zasięgu światowym, skupiającym w swoich szeregach czynnych i emerytowanych funkcjonariuszy służb mundurowych.
W gnieźnieńskiej Komendzie Policji działa Region IPA skupiający kilkudziesięciu członków, którzy już w grudniu ubiegłego roku podjęli uchwałę o przekazaniu pomocy humanitarnej dla ukraińskich kolegów milicjantów, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji.
Dzięki wsparciu Wielkopolskiej Grupy Wojewódzkiej IPA w Poznaniu oraz wielu darom od Gnieźnian samochód z przyczepą wypełnioną przede wszystkim środkami opatrunkowymi, lekami, odzieżą, kocami, termosami, artykułami żywnościowymi wyruszył do 300-tysięcznego miasta Czerkasy leżącego pomiędzy Kijowem a Dniepropietrowskiem.
Z czerkawskim oddziałem IPA gnieźnieńscy policjanci utrzymują kontakty od około 6 lat.
Konwój dojechał do miejsca przeznaczenia w niedzielę późnym wieczorem, pomoc humanitarna została przekazana w poniedziałek Gubernatorowi miasta Czerkasy, na terenie Komendy Wojewódzkiej Policji.
W drogę powrotną udano się nazajutrz i we wtorek uczestnicy wyprawy przekroczyli granicę Polski.
Od Gubernatora Miasta Czerkasy IPA Gniezno otrzymała listę najbardziej potrzebujących rodzin, gdzie pocztą będą wysyłane paczki z artykułami pierwszej pomocy.





