Pijani rodzice - Aktualności - KPP Gniezno

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Pijani rodzice

Data publikacji 27.02.2015

Przykładowy obrazWczoraj patrol policji został wezwany na interwencję do jednego z mieszkań w centrum miasta, gdzie doszło do kłótni między kobietą i jej konkubentem. 36-letnia mieszkanka Gniezna oświadczyła mundurowym, że jej pijany partner wyszedł z domu zabierając ze sobą ich 9-miesięczne dziecko.

 

Do zdarzenia doszło w czwartek (26.02.15) po godzinie 16.00. Policjanci wezwani zostali na interwencję domową. Ze zgłoszenia wynikało, że doszło do awantury między 36-letnią kobietą i jej o rok młodszym konkubentem. Kobieta oświadczyła policjantom, że jej nietrzeźwy partner po awanturze zabrał z mieszkania 9-miesięczne dziecko ubrane niestosownie do pory roku i wyszedł. W mieszkaniu oprócz kobiety przebywała natomiast jej 10-letnia córka. Jak ustalili policjanci dziewczynka mieszkająca na co dzień z ojcem w innym mieście przyjechała do matki na wakacje.

Stróże prawa w wyniku podjętych czynności znaleźli 35-latka z dzieckiem w jednej z okolicznych kamienic. Dziecko ubrane było w same śpioszki. Mężczyzna natomiast oświadczył, że został pobity przez swoją konkubinę.

Zarówno matka dziecka jak i jego ojciec przebadani zostali na zawartość alkoholu. Oboje byli pijani. 36-latka miała 1,5 promila alkoholu w organizmie, zaś jej 35-letni konkubent 1,2 promila. W trakcie wykonywanych przez policję czynności na miejscu pojawił się powiadomiony o interwencji ojciec 10-latki. Niestety nie można było pozostawić pod jego opieką córki, gdyż on również był pijany. Miał 0,6 promila alkoholu.

9-miesięczny chłopiec został przewieziony do szpitala, jego 10-letnia siostra do Domu Dziecka, a ich matka wraz ze swoim partnerem trafiła do policyjnego aresztu.

Policjanci o całym zdarzeniu poinformowali Sąd Rodzinny. Po wytrzeźwieniu ojciec zabrał 10-latkę z Domu Dziecka.