Zemsta byłego chłopaka - Aktualności - KPP Gniezno

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zemsta byłego chłopaka

Data publikacji 26.02.2015

Przykładowy obrazPorzucony przez sympatię mężczyzna postanowił zemścić się na swoim konkurencie i zniszczył jego auto. Właściciel wartość strat oszacował na 2 500 złotych. Za uszkodzenie mienia grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

 

Sytuacja miała miejsce w połowie lutego w Gnieźnie. Na osiedlu Jagiellońskim stał uszkodzony Citroen Xsara Picasso. Jak ustalono sprawca najpierw wybił w aucie szyby od strony kierowcy, połamał lusterka, a następnie uderzał młotkiem w szybę czołową do momentu, aż trzonek się złamał. W szybie powstało kilka dziur, lecz się nie zbiła. Po tym sprawca uciekł.

Młody mężczyzna przyjechał w odwiedziny do swojej nowej sympatii. Auto należało do jego ojca, który oszacował straty na 2 500 złotych. Podczas prowadzonego dochodzenia policjanci kryminalni ustalili, że sprawcą zniszczeń może być 19-letni gnieźnianin, były chłopak dziewczyny. Okazało się, że ich przypuszczenia się potwierdziły. Mężczyzna usłyszał zarzut uszkodzenia mienia. Przyznał się do winy. Swoje zachowanie tłumaczył bardzo dużym zdenerwowaniem i zazdrością o byłą dziewczynę.  

Grozi mu do 5 lat więzienia.