Gnieźnianie ujęli złodzieja - Aktualności - KPP Gniezno

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Gnieźnianie ujęli złodzieja

Data publikacji 25.02.2015

Przykładowy obrazMieszkańcy Gniezna ruszyli na pomoc okradzionej 57-letniej kobiecie i ujęli sprawcę kradzieży portmonetki, a następnie przekazali mundurowym. Skradziony przedmiot odzyskano. 29-letni sprawca trafił do policyjnego aresztu.

 

 

W poniedziałek, 23 lutego br. po godzinie 13.00 na ul. Łubieńskiego w Gnieźnie przed sklepem spożywczym doszło do kradzieży. Sprawca wyrwał kobiecie portmonetkę, którą chowała do torebki, po czym zaczął uciekać ulicą Chrobrego. Początkowo pokrzywdzona sama zaczęła biec za mężczyzną krzycząc „łapać złodzieja”, niestety potknęła się i upadła. Na tą sytuację zareagowali świadkowie, 22-letni mieszkaniec Gniezna i pracownik Poczty Polskiej, którzy ujęli złodzieja. Po chwili pomogli im inni przechodnie. Ujęty mężczyzna, którym okazał się 29-latek bez stałego miejsca zamieszkania został przekazany mundurowym. Odzyskano skradzioną portmonetkę.

Zatrzymany usłyszał już zarzut kradzieży. Za popełnione wykroczenie poddał się dobrowolnie karze grzywny w wysokości 1 000 złotych.

 

Na pochwałę zasługuje postawa mieszkańców Gniezna, którzy nie zawahali się i pomogli w zatrzymaniu złodzieja. Ich postawa może także być wzorem dla innych, aby nie przechodzili obojętnie obok wykroczenia, czy przestępstwa.

 

 

Przykładowy obraz