Wpadł poszukiwany 9 listami gończymi - Aktualności - KPP Gniezno

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Wpadł poszukiwany 9 listami gończymi

Data publikacji 23.02.2015

Przykładowy obrazGnieźnieńscy policjanci operacyjni zatrzymali na terenie Konina 41-latka, który był poszukiwany od 2012 roku dziewięcioma listami gończymi oraz nakazem zatrzymania i doprowadzenia do prokuratury. Mężczyzna ma na swoim koncie przestępstwa przeciwko życiu i zdrowiu oraz liczne przestępstwa gospodarcze: oszustwa, fałszerstwa, usiłowanie wręczenia korzyści majątkowej. Poszukiwany trafił już do Zakładu Karnego, gdzie będzie odbywał karę kilku lat pozbawienia wolności.

 

 

W miniony weekend funkcjonariusze operacyjni Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie ustalili i zatrzymali osobę poszukiwaną. 41-letni mieszkaniec Gniezna ukrywał się przed organami ścigania od 2012 roku. Poszukiwany był dziewięcioma listami gończymi wydanymi przez Sąd Rejonowy w Gnieźnie za oszustwa, fałszerstwa, usiłowanie wręczeni korzyści majątkowej oraz przestępstwa przeciwko życiu i zdrowiu. Nakaz jego zatrzymania i doprowadzenia wydała również Prokuratura Okręgowa w Poznaniu.

Mundurowi namierzali mężczyznę już od pewnego czasu. Z ustaleń kryminalnych wynikało, że może on przebywać w wynajmowanym na inną osobę mieszkaniu w Koninie. Gdy w miniony weekend policjanci pojechali pod wytypowany adres, zauważyli jak po pewnym czasie wychodzi z budynku poszukiwany. Funkcjonariusze zatrzymali go w pobliskim sklepie spożywczym podczas robienia zakupów. Mężczyzna podawał dane personalne swojego kuzyna, jednak policjanci nie dali się wprowadzić w błąd. 41-latek trafił już do Zakładu Karnego, gdzie będzie odbywał karę kilku lat pozbawienia wolności.

 

 

 

 

Przykładowy obraz
 
 
{flvremote}ftp://media.wielkopolska.policja.gov.pl/gniezno-poszukiwany/gniezno-poszukiwany.flv{/flvremote}