Policjanci zatrzymali mężczyznę, który włamywał się do pojazdów - Aktualności - KPP Gniezno

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zatrzymali mężczyznę, który włamywał się do pojazdów

Data publikacji 19.02.2015

Przykładowy obrazNawet do 10 lat pozbawienia wolności grozi mężczyźnie, zatrzymanemu przez gnieźnieńskich policjantów, a podejrzanemu o kradzieże. Sprawca w ciągu ostatnich kilku miesięcy włamał się do 5 pojazdów, z których skradł elektronarzędzia i nawigacje samochodowe. Funkcjonariusze odzyskali część skradzionego mienia. Podejrzany za swoje czyny odpowie przed sądem.

 

Wspólne działania policjantów Zespołu Dzielnicowych i Wydziału Kryminalnego gnieźnieńskiej komendy doprowadziły do zatrzymani 20-letniego mężczyzny, który włamywał się do samochodów.

W miejscu zamieszkania sprawcy ujawnili i zabezpieczyli część przedmiotów pochodzących z kradzieży. Jak wynika z informacji i dowodów zebranych w tej sprawie przez policjantów 20-latek włamał się do 3 samochodów osobowych, 1 dostawczego i 1 terenowego, po czym zabrał z wnętrz cenne przedmioty: elektronarzędzia i nawigacje samochodowe. Właściciele wycenili straty na ponad 7 tysięcy złotych.

 Dzisiaj (19.02.15) zatrzymany usłyszał zarzuty kradzieży z włamaniem i przyznał się do popełnionych przestępstw. Wcześniej nie był karany.

Mężczyzna odpowie za swoje czyny przed sądem. Może mu grozić kara pozbawienia wolności nawet do 10 lat.