Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Znaleźli portfel i oddali

Data publikacji 31.12.2014

Przykładowy obrazTo się nazywa wzorowa obywatelska postawa. Łukasz Grajek i Adam Zdrojewski, uczniowie gnieźnieńskich liceów znaleźli portfel, a w nim pieniądze, ale nawet przez myśl im nie przeszło, żeby go zatrzymać. Zgubę przekazali policji. We wtorek, 30 grudnia br. za swoją postawę otrzymali podziękowania z rąk Komendanta Powiatowego Policji insp. Artura Sobolewskiego i Sekretarza Miasta Gniezna Mariana Kocoń.

 

Komendant Powiatowy Policji insp. Artur Sobolewski i Sekretarz Miasta Gniezna Marian Kocoń złożyli podziękowania na ręce gnieźnieńskich licealistów Łukasza Grajek i Adama Zdrojewskiego, którzy w połowie grudnia br. na ulicy Kościuszki znaleźli portfel z zawartością pieniędzy. Dzięki wzorowej postawie młodych mężczyzn, zguba wróciła do swojego właściciela.

Komendant i sekretarz podkreślili fakt, że taka wzorowa postawa zasługuje na szczególną pochwałę. Pokusa zawłaszczenia dla siebie znalezionych pieniędzy przez jakiegokolwiek człowieka jest ogromna, tym bardziej z uznaniem mówi się o młodych ludziach, którzy przez pryzmat znalezienia cudzej rzeczy myślą w tym momencie o jego właścicielu. Dla wielu zagubienie najważniejszych dokumentów, czy pieniędzy to życiowa tragedia. Jaka więc musi być radość, kiedy dowiadujemy się, że ktoś znalazł naszą własność i uczciwie ją zwrócił. Licealiści oprócz słów podziękowań otrzymali również upominki przekazane przez Prezydenta Miasta Gniezna Tomasza Budasza stanowiące niejako pamiątkę tego wydarzenia. Takie zachowania trzeba promować.

 

 

Przykładowy obraz

 

 

Przykładowy obraz

 

 

Przykładowy obraz
 

 

Przykładowy obraz

 

 

Powrót na górę strony