Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podsumowanie "Trzeźwego poranka"

Data publikacji 29.12.2014

Przykładowy obrazW poniedziałek, 29 grudnia policjanci wydziału ruchu drogowego z gnieźnieńskiej komendy oraz wydziału ruchu drogowego z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu przeprowadzili działania „Trzeźwy poranek”, mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa uczestnikom ruchu drogowego. Na 2 134 skontrolowanych kierowców ujawniono dwóch kierujących znajdujących się w stanie nietrzeźwości. Za prowadzenie pojazdu w tym stanie grozi do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna oraz utrata uprawnień.

 

Dzisiaj wcześnie rano kierowcy podróżujący drogami powiatu gnieźnieńskiego bardzo często spotykali posterunki kontrolne funkcjonariuszy ruchu drogowego z Gniezna i Poznania. Przeprowadzone na terenie powiatu działania miały na celu zapewnienie bezpieczeństwa uczestnikom ruchu i wyeliminowanie z niego tych kierowców, którzy swym nieodpowiedzialnym zachowaniem stwarzali zagrożenie dla innych. W ramach akcji skontrolowano 2 2134 kierujących pojazdami. W każdym z przypadków kierowcy sprawdzani byli pod kątem trzeźwości. Nieodpowiedzialny, 36-letni kierowca toyoty zatrzymany na ulicy Łaskiego w Gnieźnie miał w organizmie 0,56 promila. Godzinę później na ulicy Powstańców Wielkopolskich w ręce policjantów wpadł 47-letni mieszkaniec gminy Gniezno. W jego organizmie było 0,64 promila.

 

Policjanci oceniają działania bardzo dobrze, jak wynika z ilości przeprowadzonych kontroli prawdopodobnie wzrasta świadomość kierowców i rzadziej wsiadają oni po alkoholu za kierownicę. Dwóm zatrzymanym podczas działań nieodpowiedzialnym kierowcom, którzy prowadzili pod wpływem alkoholu, grozi teraz przewidziana prawem kara grzywny, utrata uprawnień oraz ograniczenia wolności, a nawet do 2 lat pozbawiania wolności.

 

 

 

Przykładowy obraz
 
 Przykładowy obraz
 
Przykładowy obraz
 
 
 Przykładowy obraz
 
 

 

 

Powrót na górę strony