Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pijany kierowca uciekał przed kontrolą

Data publikacji 29.12.2014

Przykładowy obrazGnieźnieńscy policjanci referatu patrolowo – interwencyjnego zatrzymali mającego w organizmie prawie 2 promile alkoholu 29-latka, który jadąc oplem próbował uniknąć kontroli drogowej. Nieskutecznie, bo, jak się okazało, uciekł przed policją, ale zakończył jazdę na płocie. Teraz odpowie za jazdę w stanie nietrzeźwości, spowodowanie kolizji drogowej i niezatrzymanie się do kontroli drogowej.

 

29-letni gnieźnianin jechał oplem vectra w niedzielę w nocy (28.12) ulicą Sikorskiego. Gdy policyjny patrol próbował go zatrzymać do kontroli, zignorował polecenie, wjechał na chodnik znajdujący się pomiędzy blokiem a zaparkowanymi pojazdami i zaczął uciekać w kierunku ulicy Budowlanych. Policjanci natychmiast ruszyli za nim w pościg. Uciekając, na wysokości ulicy Paczkowskiego a Budowlanych stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na prawą stronę jezdni, następnie na chodnik. Tutaj po przejechaniu kilku metrów wjechał w płot z siatki metalowej oraz żywopłot, następnie w zarośla i krzewy. Funkcjonariusze wezwali do pomocy inne służby, a sami ruszyli kierowcy na pomoc. Przybyła na miejsce załoga pogotowia ratunkowego nie stwierdziła u niego żadnych obrażeń. Mężczyzna przez cały czas był agresywny, czuć było od niego silną woń alkoholu, nie potrafił o własnych siłach utrzymać się na nogach. Przeprowadzone badanie wykazało u jak się okazało 29-letniego gnieźnianina prawie 2 promile alkoholu w organizmie. Auto zostało zabezpieczone na parkingu depozytowym, mężczyzna został zatrzymany. Trafił do policyjnego aresztu.

Teraz 29-latek odpowie a jazdę w stanie nietrzeźwości, spowodowanie kolizji drogowej i niezatrzymanie się do kontroli drogowej za co może mu grozić nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

 

 

Przykładowy obraz
 
 Przykładowy obraz
 
 Przykładowy obraz
 
 Przykładowy obraz

 

 

Powrót na górę strony