Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podsumowanie działań "Pasy"

Data publikacji 03.12.2014

Przykładowy obrazWczoraj (02.12.14) na terenie Gniezna i powiatu gnieźnieńskiego policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego  przeprowadzili działania "PASY". Punkty kontrolne zostały rozmieszczone w różnych częściach całego powiatu.

 

W całodzienne działania zaangażowani zostali policjanci drogówki, którzy zatrzymali do kontroli drogowej łącznie 68 pojazdów, ujawnili 56 wykroczeń, z czego nałożyli 39 mandatów karnych w związku z niekorzystaniem przez kierujących z pasów bezpieczeństwa.

Działania miały na celu wzrost bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a zwłaszcza zmniejszenie liczby nieszczęśliwych skutków wypadków drogowych, spowodowanych lekkomyślnością prowadzących pojazdy mechaniczne. Dodatkowo wczoraj przy ulicy Budowlanych w Gnieźnie policjanci wydziału ruchu drogowego zatrzymali dwóch poszukiwanych. Jeden z nich 21-latek był poszukiwany przez Prokuraturę Rejonową w Gnieźnie w celu ustalenia miejsca pobytu, drugi 18-letni mieszkaniec Stargardu Szczecińskiego poszukiwany był przez tamtejszy Sąd Rodzinny.

Powrót na górę strony