Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Szczęśliwy finał poszukiwań

Data publikacji 01.12.2014
Przykładowy obrazDziennikarze z portalu „gniezno112” odnaleźli zaginionego 12-latka, który wykorzystując nieuwagę rodziny wyszedł z domu w mroźny piątkowy wieczór. Służby ratunkowe prowadziły poszukiwania, które trwały ponad 3 godziny. Chłopak znajdował się przy drodze prowadzącej z Żydowa do Gębarzewa.

 

W piątek, po 23.00 do policjantów z Czerniejewa wpłynęło zgłoszenie o zaginięciu 12-latka z Gębarzewa. Z relacji rodziny wynikało, że pod nieobecność rodziców, około 19.00 chłopak wyszedł z domu pozostawiając swój telefon komórkowy i list i nie powrócił. Gdy poszukiwania na własną rękę nie przyniosły skutku jego bliscy powiadomili policję. Na miejsce zdarzenia udali się policjanci z Gniezna, Czerniejewa, Witkowa, Kłecka, przewodnik psa z komendy w Słupcy, jednostki OSP z Czerniejewa, Mnichowa, Żydowa, Łubowa i strażacy z Gniezna. Skontaktowano się również JRG 4 w Poznaniu z grupy poszukiwawczo – ratowniczej, którzy przybyli na miejsce z dwoma psami tropiącymi po godzinie 2.00. Służby na początku przeszukiwały okolice zamieszkania 12-latka, przylegle zagajniki, zarośla, poligon, prochownię itp. Następnie poszerzono rejon poszukiwań o kolejne miejscowości, jednak bez rezultatu. Kontrolowano pustostany, piwnice, otwarte zabudowania gospodarcze, prowadzono rozpytania napotkanych osób.

Poszukiwania odwołano 2.30, kiedy to dziennikarz strony internetowej „gniezno112” Maciej Nowaczyk i Krzysztof Ostrowski natknęli się chłopaka jadąc z Żydowa do Gębarzewa i zabrali go do samochodu i przywieźli do miejsca zamieszkania.12-latek był cały zziębnięty. Trafił pod opiekę matki.

 

zdjęcia - dzięki uprzejmości portalu "gniezno112"

 

Przykładowy obraz
 
 Przykładowy obraz

 

 

Powrót na górę strony