Kierowco! Droga, to nie tor wyścigowy - Aktualności - KPP Gniezno

Aktualności

Kierowco! Droga, to nie tor wyścigowy

Data publikacji 07.01.2021

Policjanci gnieźnieńskiej drogówki w minioną środę zatrzymali 3 kierujących, którzy przekroczyli dopuszczalną prędkość o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym. Rekordzista pędził z prędkością 126 km/h. Po raz kolejny przypominamy, że nadmierna prędkość i niedostosowanie jej do warunków jest najczęstszą przyczyną wypadków drogowych.

 

Każdego dnia policjanci apelują o rozsądek za kierownicą i przypominają, że ulice nie są torem wyścigowym, a nadmierna prędkość jest najczęstszą przyczyną wypadków drogowych. Jednak nadal nie brakuje lekkomyślnych osób, które podejmują ryzykowne zachowania i stwarzają realne zagrożenie na drodze.

Policjanci ruchu drogowego w dniu 6 stycznia 2021 roku namierzyli 3 kierujących, którzy znacznie przekroczyli dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym.

Niechlubnym rekordzistą okazał się mieszkaniec Krotoszyna, który na „pięćdziesiątce” w Mąkownicy pędził volkswagenem 126 km/h.

Niewiele mniej, bo 118 km/h, miał na liczniku mieszkaniec Kłecka kierujący mercedesem.

Trzeci, w Sroczynie jechał z prędkością o 102 km/h.

Wobec kierowców, którzy złamali prawo, policjanci wyciągnęli konsekwencje prawne. Funkcjonariusze ukarali te osoby mandatami i nałożyli punkty karne. Wszyscy ci kierowcy stracą też swoje uprawnienia do kierowania na najbliższe trzy miesiące.

Policjanci apelują do wszystkich kierowców o rozwagę!