KPP Gniezno

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Aplikacja Moja Komenda
Głuchoniemi
Asy bezpieczeństwa
Zostań jednym z nas - PRACA W POLICJI
Ochrona prawna funkcjonariuszy

Najczęściej czytane

 1. Gnieźnieńskie obchody Święta Policji

  Tegoroczne Święto, przypadające w 99. rocznicę utworzenia Policji Państwowej, było okazją do wręczenia odznaczeń i wyróżnień oraz awansów na wyższe stopnie. Policyjne święto zaszczycili swoją obecnością przedstawiciele administracji rządowej i samorządowej, służb mundurowych, wymiaru sprawiedliwości oraz instytucji na co dzień współpracujących z Policją.

 2. Śmiertelny wypadek na torach

  Gnieźnieńscy policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności tragicznego w skutkach zdarzenia, do którego doszło na przejeździe kolejowym na ul. Gajowej w Gnieźnie. Rowerzystka została śmiertelnie potrącona przez pociąg.

 3. Zakręcony bezpieczeństwem nad wodą Skorzęcin

  Policjanci, strażacy, WORD prowadzili działania profilaktyczne pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” w jednym z największych kompleksów turystycznych w Skorzęcinie. Wszystko to w ramach Studia Lata Radia Plus Gniezno. Przez kilka godzin funkcjonariusze przekazywali w wywiadach na żywo oraz swoim stoisku porady na temat bezpiecznego wypoczynku.

 4. Obywatelskie ujęcie pijanego kierowcy

  Postawą godną naśladowania wykazało się czterech mieszkańców powiatu gnieźnieńskiego, który ujęli nietrzeźwego kierowcę a następnie powiadomili policjantów. Kierujący pojazdem mechanicznym Aixam miał prawie 4 promile alkoholu w organizmie.

 5. Śmiertelne porażenie prądem

  W sobotę, 28 lipca br. w godzinach południowych w Sokołowie w gminie Witkowo doszło do śmiertelnego porażenia prądem. Policjanci wyjaśniali okoliczności tragedii.

 6. Obchody Święta Policji 2018 w Gnieźnie

  20 lipca o godzinie 11:00, w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego odbędą się uroczystości obchodów Święta Policji (święta przypadającego 24 lipca). Komendant Powiatowy Policji w Gnieźnie mł. insp. Przemysław Kozanecki serdecznie zaprasza osoby, które są zainteresowane służbą w Policji, dziennikarzy i mieszkańców, którzy zechcieliby uczestniczyć podczas uroczystego apelu i wręczenia odznaczeń oraz aktów mianowania na wyższe stopnie policyjne. Patronat nad obchodami 99. Rocznicy powstania polskiej Policji objął Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Joachim Brudziński.

 7. Policjanci uratowali życie młodemu mężczyźnie

  Dzięki szybkiej interwencji policjantów z Kłecka: asp. sztab. Rafała Staszaka i st. sierż. Szymona Sądej nie doszło do tragedii. Funkcjonariusze uratowali życie 22-letniego mężczyzny, który chciał popełnić samobójstwo. Chłopak został przekazany pod opiekę specjalistów.

 8. Akcja "TIR"

  Od dziś policjanci Wydziału Ruchu Drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie będą prowadzili akcję "TIR" na drodze ekspresowej S5.

 9. Nietrzeźwa spowodowała kolizję

  Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie zatrzymali 33-letnią mieszkankę Orchowa, która kierując pojazdem marki Opel Agila, mając w organizmie dwa promile alkoholu uderzyła w zaparkowane prawidłowo dwa samochody. Kobieta nie miała nawet prawa jazdy. Nieodpowiedzialna kierująca mogła doprowadzić do tragedii. Teraz odpowie przed sądem. Grozi jej do 2 lat pozbawienia wolności.

 10. Działania na przejazdach kolejowych

  Gnieźnieńscy policjanci przeprowadzili działania ukierunkowane na podniesienie bezpieczeństwa na przejazdach kolejowych, a w szczególności na niestrzeżonych przejazdach. Działania te miały na celu podniesienie świadomości uczestników ruchu drogowego na temat zagrożeń związanych z nieprawidłowymi zachowaniami kierujących i pieszych przy przejazdach, czy przechodzeniu przez torowiska oraz przypomnienie przepisów z tym związanych.