KPP Gniezno

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Aplikacja Moja Komenda
Głuchoniemi
Asy bezpieczeństwa
Zostań jednym z nas - PRACA W POLICJI
Ochrona prawna funkcjonariuszy

Najczęściej czytane

 1. MEDALE OKOLICZNOŚCIOWE Z OKAZJI 100. ROCZNICY POWOŁANIA POLICJI PAŃSTWOWEJ

  Zastępcy Komendanta Powiatowego i dwóch policjantów Wydziału Prewencji otrzymało przyznany przez komendanta wojewódzkiego w Poznaniu medal okolicznościowy z okazji 100. rocznicy powołania Policji Państwowej. Ceremonia odbyła się w salce konferencyjnej Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie podczas odprawy w ramach Narodowego Święta Niepodległości .

 2. Gniezno - Odsłonięcie tablicy pamiątkowej kom. Józefa Wróblewskiego

  Przed Komendą Powiatową Policji w Gnieźnie odsłonięto tablicę upamiętniającą komisarza Józefa Wróblewskiego. W latach 1938-1939 był Kierownikiem Komisariatu Policji Państwowej w Gnieźnie, ostatnim przedwojennym komendantem w tym mieście. Za wojskową i policyjną służbę był wielokrotnie odznaczany. Dla dobra Ojczyzny, poświęcił to co najcenniejsze – życie.

 3. Biegali i zabezpieczali

  W poniedziałek, 11 listopada 2019 roku odbył się V gnieźnieński Bieg Niepodległości. Wśród prawie 600 biegaczy nie zabrakło gnieźnieńskich policjantów, którzy na czele z komendantem powiatowym insp. Przemysławem Kozaneckim wbiegli na metę z flagą upamiętniającą 100. rocznicę powołania Policji Państwowej. Trzeba podkreślić, że w tym samym czasie nad bezpieczeństwem uczestników biegu i kibiców czuwali ich koledzy.

 4. W trosce o bezpieczeństwo seniorów

  Policjanci z gnieźnieńskiej komendy oraz Powiatowy Rzecznik Konsumentów połączyli swoje siły, a wszystko to w trosce o bezpieczeństwo seniorów. Spotkanie, które odbyło się w Mnichowie cieszyło się dużym zainteresowaniem. W ramach spotkania funkcjonariusze oraz zaproszony gość zaprezentowali aktualne zagrożenia wynikające z działalności oszustów, "fałszywych wnuczków", a przede wszystkim zwracali uwagę na nieuczciwe praktyki konsumenckie.

 5. Wyróżnienia za ocalone życie – Kryształowe Gwiazdy 2019

  Kryształowe Gwiazdy to wyjątkowe wyróżnienie wręczane wielkopolskim policjantom, którzy z narażeniem własnego życia, w służbie lub poza nią, ratują innych. Każdego roku przybywa dziesiątki laureatów, co świadczy o tym jak poważnie policjanci traktują słowa roty ślubowania. 28 listopada br. w Pałacu Działyńskich w Poznaniu odbyła się uroczysta gala wręczenia wyróżnień. Do grona laureatów dołączyło kolejnych 69 policjantów i policjantek z całego województwa, w tym 2 funkcjonariuszy z Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie.

 6. Okradł zakład pracy na 50 tysięcy złotych. Teraz grozi mu do 5 lat więzienia

  Funkcjonariusze kryminalni z gnieźnieńskiej komendy zatrzymali mężczyznę, który okradał swojego pracodawcę. Jego łupem padły specjalistyczne części do maszyn których wartość wyceniono na 50 tysięcy złotych. 30-letni mężczyzna usłyszał już zarzuty.

 7. Wynik naboru

  Wynik naboru na stanowisko starszy technik Zespołu Prezydialnego

 8. Oferta pracy

  Komendant Powiatowy Policji w Gnieźnie ogłasza nabór na stanowisko starszego technika w Zespole Prezydialnym.

 9. Ósmoklasiści odwiedzili Posterunek w Fałkowie

  Posterunek w Fałkowie odwiedzili uczniowie klas ósmych miejscowej Szkoły Podstawowej. Oprócz zwiedzania pomieszczeń posterunku ósmoklasiści dowiedzieli się, jakie warunki trzeba spełnić, aby w przyszłości zostać policjantem.

 10. Uratowali 39-latka chcącego odebrać sobie życie

  Zdecydowana reakcja gnieźnieńskich policjantów przyczyniła się do uratowania życia 39-letniemu mężczyźnie, który po samookaleczeniu oddalił się samochodem z Kaliny w nieznanym kierunku. Policjanci, po telefonie od członka rodziny odnaleźli mężczyznę siedzącego w samochodzie w odludnym miejscu nad jeziorem Modrze z podciętymi żyłami. Funkcjonariusze natychmiast z uwagi na pogarszający się stan, po kontakcie z pogotowiem zawieźli desperata do szpitala. Jego życiu i zdrowiu nie zagraża już niebezpieczeństwo.