Uwaga! Zabezpieczmy domy w budowie - Aktualności - KPP Gniezno

Aktualności

Uwaga! Zabezpieczmy domy w budowie

Data publikacji 05.01.2021

Mundurowi ostrzegają, że zainteresowaniem złodziei cieszą się domy, szczególnie te w trakcie budowy. Łupem przestępców padł sprzęt budowlany. Do takich dwóch przypadków doszło w Żydowie.

 

Do dwóch sąsiadujących ze sobą domów w budowie doszło z 3 na 4 stycznia 2021 roku w Żydowie. Sprawcy ukradli sprzęt budowlany o wartości 25 tysięcy złotych. Z sąsiedniej działki, po włamaniu do kotłowni złodzieje również ukradli sprzęt budowlany, wtym taczkę. Łączna wartość strat w tym przypadku wyniosła prawie 6 tysięcy złotych.

Policjanci podkreślają, aby wzmóc nadzór nad rzeczami pozostawionymi na placu budowy lub w jeszcze niezamieszkałym domu. Plac budowy należy zabezpieczyć tak, aby nikt postronny nie mógł się na niego dostać. Najlepiej nie składować materiałów, czy sprzętu budowlanego, a potrzebne zakupy robić na bieżąco.

Zamykajmy wszystkie drzwi i okna, nawet dachowe. Nigdy nie pozostawiajmy kluczy w „umówionym” stałym miejscu, zawsze powinniśmy zabierać je ze sobą. O ile to możliwe i budowa znajduje się na odpowiednim etapie, zastosujmy elektroniczne zabezpieczanie budynku w postaci alarmów czy kamer monitoringu.

Niezastąpioną pomocą mogą służyć sąsiedzi, okoliczni mieszkańcy, których zainteresowanie posesją pozwoli odstraszyć potencjalnych przestępców. Warto też ubezpieczyć budynek. Pomoże to zwrócić chociaż część potencjalnych strat. W przypadku zauważenia podejrzanych osób warto powiadomić o tym funkcjonariuszy pod numerem alarmowym 112.