Potrącenie pieszej w Witkowie - Aktualności - KPP Gniezno

Aktualności

Potrącenie pieszej w Witkowie

Data publikacji 15.12.2020

We wtorek, 15 grudnia 2020 roku w Witkowie doszło do potrącenia pieszej na pasach. Kierowca tłumaczył się, że nie zauważył kobiety. Poszkodowana, 64-letnia piesza z obrażeniami ciała została przewieziona do szpitala. Apelujemy o stosowanie elementów odblaskowych na wierzchniej odzieży.

 

Z policyjnych ustaleń wynika, iż 73-letni kierujący fiatem seicento, wyjeżdżając z Ronda Józefa Skowrona w kierunku Czerniejewa nie zauważył pieszej, która znajdowała się na oznakowanym przejściu dla pieszych. Na skutek potrącenia, 64-latka przemieszczając się uderzyła w lewe tylne drzwi nissana note, który jadąc z przeciwnego kierunku zatrzymał się by pieszą przepuścić. Mieszkanka Witkowa doznała obrażeń ciała i została przewieziona do szpitala. Okoliczności tego zdarzenia wyjaśniają gnieźnieńscy policjanci.


Policja prosi kierowców o ostrożną jazdę i dostosowanie prędkości do panujących warunków drogowych i zachowanie szczególnej uwagi przed przejściami dla pieszych.

Apel o rozwagę kierujemy także do pieszych. Przypominamy, że jedną z przyczyn licznych wypadków drogowych o tej porze roku jest brak odpowiedniej widoczności pieszych. Dlatego apelujemy o stosowanie elementów odblaskowych na wierzchniej odzieży. Czasem wystarczy niewielki element odblaskowy, widoczny dla kierowców już z dalekiej odległości, aby uchronić swoje życie i zdrowie.

Pamiętajmy też, że na śliskiej nawierzchni znacznie wydłuża się droga hamowania pojazdu. Nagłe wtargnięcie na jezdnię przed nadjeżdżającym samochodem-nawet na oznakowanym przejściu dla pieszych, może zakończyć się tragicznie. Samochodu nie można bowiem zatrzymać w miejscu.

 

  • widok ronda
  • pasy na jezdni i policjanci podczas czynności po wypadku
  • widok boczny czerwonego auta
  • widok maski samochodu
  • widok przedniej szyby