Bez prawa jazdy jechał autem, był nietrzeźwy i poszukiwany - Aktualności - KPP Gniezno

Aktualności

Bez prawa jazdy jechał autem, był nietrzeźwy i poszukiwany

Data publikacji 23.09.2020

Czujnością wykazali się policjanci referatu patrolowo - interwencyjnego, którzy podczas służby zatrzymali 34-letniego nietrzeźwego kierowcę, który dodatkowo nie posiadał uprawnień do kierowania. Po sprawdzeniu w policyjnej bazie danych okazało się, że jest poszukiwany przez sąd, ponieważ ma do odbycia karę 1 roku i 5 miesięcy więzienia. Mężczyzna trafił do zakładu karnego. Tam poczeka na nowy wyrok za jazdę na podwójnym gazie za co grozi mu kara nawet 2 lat za kratami.

 

Dzisiaj w nocy w Szczytnikach Duchownych, policjanci referatu patrolowo – interwencyjnego zauważyli srebrnego busa zmierzającego w kierunku Gniezna. Jazda kierowcy zainteresowała funkcjonariuszy, którzy przy użyciu sygnałów świetlnych zatrzymali go do kontroli drogowej.

Stróże prawa po otwarciu drzwi pojazdu od razu zauważyli, że kierowca jest nietrzeźwy. Wyraźnie czuć było od niego alkohol, mówił nieskładnie, próbował zmylić funkcjonariuszy podając nieprawdziwe dane. Przeprowadzone badanie wykazało, 34-letni mężczyzna miał 1,6 promila alkoholu w organizmie.

Pasażer powiedział policjantom, że pili w domu alkohol, a gdy go zabrakło postanowili pojechać do nocnego sklepu, żeby go kupić.

Funkcjonariusze ustalili również, że 34-latek jest poszukiwany do odbycia 1 roku i 5 miesięcy kary pozbawienia wolności za popełnione wcześniej przestępstwo. Auto zostało przekazane wskazanej osobie, kierujący zaś został zatrzymany.

Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut kierowania w stanie nietrzeźwości, po czym został przetransportowany do Zakładu Karnego celem odbycia zasądzonej wcześniej przez sąd kary. Tam poczeka na nowy wyrok za jazdę na podwójnym gazie za co grozi mu kara nawet 2 lat za kratami.

 

  • mężczyzna podczas przesłuchania przez nieumundurowanego policjanta