14 kierowców zbyt mocno nacisnęło na gaz - Aktualności - KPP Gniezno

Aktualności

14 kierowców zbyt mocno nacisnęło na gaz

Data publikacji 11.05.2020

Wykorzystując nieoznakowany radiowóz z videorejestratorem gnieźnieńscy policjanci drogówki w miniony weekend patrolowali drogi naszego powiatu. Działania skierowane były wobec kierujących, którzy w terenie zabudowanym przekraczają dozwoloną prędkość. W 14 przypadkach kierowcy jechali o wiele za szybko, lekceważąc jednocześnie ograniczenie prędkości do 50 km/h.

 

Ruch na drogach w ostatnim czasie jest znacznie mniejszy przez co kierowcy z dużo większą ochotą wciskają pedał gazu. Na szczęście o nasze bezpieczeństwo dba gnieźnieńska drogówka, na której widok przyśpiesza bicie serce oraz prawa noga odruchowo ląduje na pedale hamulca.

W weekend gnieźnieńscy policjanci ruchu drogowego zatrzymali kolejnych 14 kierowców, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h.

Rekordzista, 34-letni mieszkaniec Paczkowa w miejscowości Czechy w gminie Kłecko miał na liczniku renault 135 km/h, czyli przekroczył dozwoloną prędkość o 85 km/h.

Wobec kierowców, którzy złamali prawo, policjanci wyciągnęli konsekwencje prawne. Funkcjonariusze ukarali te osoby mandatami i nałożyli punkty karne. Wszyscy ci kierowcy stracą też swoje uprawnienia do kierowania na najbliższe trzy miesiące.