Za złamanie kwarantanny zapłacą 5 tysięcy złotych - Aktualności - KPP Gniezno

Aktualności

Za złamanie kwarantanny zapłacą 5 tysięcy złotych

Data publikacji 23.03.2020

Karę administracyjną w wysokości 5 tysięcy złotych nałożył Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Gnieźnie na kobiety, które w dniu 15 marca br. złamały obowiązek kwarantanny.

 

     Obecnie 99 osób podlega kwarantannie w powiecie gnieźnieńskim, to suma osób skierowanych przez miejscowy Sanepid i które są na kwarantannie domowej po powrocie z zagranicy.

     Niestety jak już informowaliśmy nie wszyscy przebywający w odosobnieniu stosują się do wytycznych SANEPDU. W dniu 15 marca br. policjanci pojechali skontrolować kobiety, niestety nie zastali ich w domu. Okazało się, że wraz z innymi osobami znajdowały się 200 metrów dalej. Gdy zobaczyły radiowóz wróciły do domu. Policjanci poinformowali je o konieczności przestrzegania kwarantanny.

     Za przebywanie poza domem Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Gnieźnie nałożył na nie karę administracyjną w wysokości 5 tysięcy złotych. Wczoraj (22 marca br.) policjanci asystowali SANEPIDOWI podczas dostarczania decyzji kobietom które złamały obowiązek kwarantanny.

     Okazało się, że 20 marca br. kobiety również złamały ten zakaz udając się z psem do weterynarza. Policjanci również o tym fakcie powiadomili Powiatowego Inspektora Sanitarnego.