Z promilami na skradzionym rowerze - Aktualności - KPP Gniezno

Aktualności

Z promilami na skradzionym rowerze

Data publikacji 22.11.2019

Gnieźnieńscy policjanci w nietypowych okolicznościach odzyskali rower, który kilka dni wcześniej wraz z zakupami został skradziony spod jednego ze sklepów w Gnieźnie. Sprawca, 21-letni gnieźnianin usłyszał już zarzut kradzieży. Przestępstwo to zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

 

Na końcu października br. spod jednego ze sklepów przy ulicy Wyszyńskiego w Gnieźnie nieznany wówczas sprawca ukradł niezabezpieczony rower marki Cossack wraz ze znajdującymi się na nim zakupami w postaci odzieży i obuwia domowego. W tym czasie jego właścicielka była w markecie. Pokrzywdzona o kradzieży poinformowała Policję. Łączne straty oszacowała na kwotę ponad 1260 złotych.

Kilka dni później świadkowie zauważyli nietrzeźwego mężczyznę poruszającego rowerem na ulicy Kościuszki w Gnieźnie. Na widok radiowozu jego użytkownik zsiadł z roweru i przewrócił się. Mężczyzna, którym okazał się 21-letni gnieźnianin. Okazało się, że jednoślad nie należy do niego, pochodzi natomiast z kradzieży. W miejscu zamieszkania mężczyzny znajdował się skradziony wraz z rowerem towar. 21-letni sprawca został przewieziony do szpitala. Skradziony jednoślad i odzież zostały zwrócona właścicielce.

W dniu 12 listopada br. śledczy przedstawili mu zarzut kradzieży.