Wizyta policjanta z Gruzji - Aktualności - KPP Gniezno

Aktualności

Wizyta policjanta z Gruzji

Data publikacji 09.07.2019

W dniu 8 lipca 2019r. nowym członkiem Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji IPA Region Gniezno został Giorgio Kebadze policjant z Kutaisi w Gruzji.

Komendant komisariatu Giorgio Kebadze z miejscowości Kutaisi w Gruzji pełni służbę od osiemnastu lat, zajmuje się pionem kryminalnym. Gruziński policjant od  wczoraj został nowym członkiem  Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji IPA Region Gniezno. Do stałych zadań gruzińskiego policjanta należy nadzór nad  prowadzonymi postępowaniami przygotowawczymi. Funkcjonowanie gruzińskiej policji opiera się na modelu zaczerpniętym z amerykańskiej policji i wiele rozwiązań w tym np. przeszklone budynki czy duże sale na której pracuje kilku bądź kilkunastu funkcjonariuszy zostały tam wprowadzone i się sprawdziły.

Wczoraj gruziński policjant był gościem komendanta Powiatowego Policji w Gnieźnie mł. insp. Przemysława Kozaneckiego. Zgodnie z dewizą Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji IPA „Servo per amikeco”, czyli służyć poprzez przyjaźń szef gnieźnieńskich policjantów i jego gość wymienili się spostrzeżeniami odnośnie pełnienia służby w poszczególnych krajach.

Dzięki zaangażowaniu Krzysztofa Hernackiego przewodniczącego oraz Mariusza Jeżewskiego sekretarza Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji IPA Region Gniezno gruziński gość miał okazję zwiedzić Archikatedrę Gnieźnieńską, stare miasto a także Skansen w Dziekanowicach.

  • Komendant siedzi przy stole z delegacją Stowarzyszenia IPA z Gniezna oraz z gościem Stowarzyszenia IPA Gruzja.
  • Wspólne zdjęcie przed wejściem do gnieźnieńskiej komendy. Komendanta Powiatowego Policji z delegacją stowarzyszenia IPA oddział w Gnieźnie oraz gościa IPA z Gruzji.
  • Wspólne zdjęcie przed wejściem do gnieźnieńskiej komendy. Komendanta Powiatowego Policji z delegacją stowarzyszenia IPA oddział w Gnieźnie oraz gościa IPA z Gruzji.