Grzegorz Kujawski zwycięzcą powiatowych eliminacji "Patrol Roku 2018" - Aktualności - KPP Gniezno

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Grzegorz Kujawski zwycięzcą powiatowych eliminacji "Patrol Roku 2018"

Data publikacji 30.05.2018

Grzegorz Kujawski z Komisariatu Policji w Witkowie wygrał powiatowe eliminacje Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Prewencji "Patrol Roku 2018", który jednocześnie wyłonił najlepszego policjanta służby patrolowej powiatu gnieźnieńskiego.

 

Mundurowi sprawdzili swoją wiedzę w eliminacjach do Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Prewencji "Patrol Roku 2018, który jednocześnie wyłonił najlepszego policjanta służby patrolowej powiatu gnieźnieńskiego. Tegoroczne zawody zorganizowano w auli III LO. Na starcie stanęło 23 policjantów, którzy reprezentowali referat patrolowo – interwencyjny i komisariaty Policji w Czerniejewie, Kłecku, Trzemesznie i Witkowie. Nad przebiegiem zmagań czuwali nadkom. Robert Recki – Naczelnik Wydziału Prewencji i asp. sztab. Marian Chudy – kierownik RPI z gnieźnieńskiej komendy oraz przedstawiciel Pani Starosty Pan Maciej Szczepański, który jest Dyrektorem Wydziału Spraw Obywatelskich i Zarządzania Kryzysowego.

Znamy już wyniku konkursu i tak:

I miejsce – sierż. Grzegorz Kujawski z Komisariatu Policji w Witkowie,

II miejsce – st. sierż. Dariusz Krupowies z Komisariatu Policji w Czerniejewie,

III miejsce – st. sierż. Tomasz Jaszczak z Referatu Patrolowo – Interwencyjnego,

IV miejsce – post. Szymon Sternal z Komisariatu Policji w Witkowie,

V miejsce – Bartosz Grzybowski z Referatu Patrolowo – Interwencyjnego.

Najlepsi policjanci otrzymają premie pieniężne ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Gnieźnie. Są to kwoty od 170 do 500 złotych.

 

To właśnie od służby patrolowej zdecydowana większość policjantów rozpoczyna swoją przygodę z mundurem. Taka służba wymaga od policjantów dużej znajomości przepisów, sprawności fizycznej, czy umiejętności rozwiązywania spornych interwencji. Policjanci służby patrolowej dzień i noc dbają o bezpieczeństwo mieszkańców. To od ich szybkiej i skutecznej interwencji zależy zdrowie i życie. Mundurowi z „patrolu” bardzo często jako pierwsi są na miejscu przestępstwa, czy innych poważnych zdarzeń. Dlatego od ich profesjonalizmu bardzo często zależy powodzenie dalszego postępowania w sprawie.