Odwiedź Krajową Mapę Bezpieczeństwa Zagrożeń - Aktualności - KPP Gniezno

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Odwiedź Krajową Mapę Bezpieczeństwa Zagrożeń

Data publikacji 04.04.2018

Nadmierna prędkość, spożywanie alkoholu w miejscu niedozwolonym czy nieprawidłowe parkowanie to najczęściej pojawiające się zawiadomienia mieszkańców powiatu gnieźnieńskiego. Mundurowi sprawdzają zgłoszenia i zachęcają do korzystania z aplikacji Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.

 

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa pomaga gnieźnieńskim mundurowym w dotarciu do miejsc, które nie wymagają pilnej interwencji. Każdy obywatel dzięki kilku kliknięciom może zgłosić nieodpowiednie zachowania w swoim rejonie. Problemem może być np. nieprawidłowe parkowanie, osoby nietrzeźwe  lub wałęsające się bezpańskie psy. W powiecie gnieźnieńskim najczęściej pojawiającymi się zgłoszeniami są m.in. nadmierna prędkość, spożywanie alkoholu w miejscu niedozwolonym oraz nieprawidłowe parkowanie. 

Już dziś każdy z nas może dodatkowo zadbać i poprawić własne bezpieczeństwo. Gnieźnieńscy policjanci zachęcają do korzystania z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Aby z niej skorzystać wystarczy kliknąć w link: „ Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa”, znajdujący się na stronie internetowej KPP w Gnieźnie (gniezno.policja.gov.pl) bądź wyszukać za pomocą przeglądarki internetowej. Następnie wybrać miejsce, które nas interesuje (za pomocą „+” umieszczonego w lewym dolnym rogu strony) i dodać zgłoszenie. Do zgłoszenia możemy dodać porę dnia, datę oraz krótki opis, a także plik (zdjęcie). Każdy sygnał to szybsze zapewnienie mieszkańcom porządku i bezpieczeństwa.

Należy jednak pamiętać, że w przypadku pilnej interwencji należy korzystać z numerów alarmowych (997,112). Strona ta nie służy do wzywania interwencji.