Kolejny kierowca stracił prawo jazdy za przekroczenie prędkości - Aktualności - KPP Gniezno

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejny kierowca stracił prawo jazdy za przekroczenie prędkości

Data publikacji 10.11.2017

Kierowca pojazdu marki Audi A6 stracił prawo jazdy za rażące przekroczenie dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym. Tym razem policjanci zatrzymali uprawnienia 22-letniemu mieszkańcowi Wągrowca. Kierujący audi wjechał do miejscowości Polska Wieś z prędkością 106 km/h przy ograniczeniu do 50 km/h.

W czwartek, 9 listopada po godz. 12:00 policjanci gnieźnieńskiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej w miejscowości Polska Wieś pojazd marki Audi A6. Kierujący tym autem jechał z prędkością 106 km/h przy ograniczeniu prędkości na terenie tej miejscowości do 50 km/h. Oznacza to, że w rażący sposób przekroczył dopuszczalną prędkością w obszarze zabudowanym.

W trakcie kontroli funkcjonariusze ustalili, że kierowcą audi jest 22-letni mieszkaniec Wągrowca. Za rażące przekroczenie dopuszczalnej prędkości w terenie zabudowanym mężczyzna ukarany został przez policjantów mandatem karnym w wysokości 400 zł oraz 10 punktami karnym. Funkcjonariusze drogówki zatrzymali 22-latkowi także prawo jazdy.


Przypomnijmy, że zgodnie z przepisami obowiązującymi od maja 2015 roku za rażące przekroczenie (powyżej 50 km/h) dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym przewiduje się zatrzymanie dokumentu prawa jazdy w trakcie przeprowadzanej kontroli drogowej. Dokument ten przesłany zostanie do właściwego starosty, który wydając decyzję administracyjną – formalnie zatrzyma ten dokument – za pierwszym razem na 3 miesiące. Ujawnienie faktu ponownego kierowania pojazdem w powyższym 3-miesięcznym okresie, będzie oznaczało jego wydłużenie do 6 miesięcy. Kolejnym etapem będzie cofnięcie uprawnienia do kierowania pojazdami.